Vīķe-Freiberga: Putins ir bīstams ne tikai ukraiņiem, viņam piemīt melnā cauruma ambīcijas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 20
Valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.
Valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Foto: Zane Bitere/LETA

Rietumiem ir jāsaprot, ka viņš rīkosies neracionāli, neattaisnojami, pretlikumīgi, neievēros starptautiskos likumus. Putins ir bīstams ne jau tikai ukraiņiem vien, sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

"Ceru, ka Rietumu pasaulei būs atvērušās acis un nāks atskārsme, ka šeit jau vairs nevar izlikties, ka viss jau būs labi. Diplomātija, kā to pierāda šie notikumi, Putinam ir vienaldzīga," sacīja bijusī valsts pirmā persona.

Patlaban ar uzbrukumu Ukrainai Krievija ir izkāpusi no normālās starptautiskās valstu uzvedības rāmjiem. Viņa akcentēja, ka

šis nav brīdis, kad sēsties pie gariem sarunu galdiem, braukt turp un atpakaļ uz Maskavu, mēģinot pielabināties cilvēkam, kurš vairs nav saskarsmē ar realitāti.

Vīķe-Freiberga norādīja, ka uzbrukums Ukrainai ir Krievijas prezidenta vājprāta izpausme. Viņas ieskatā, Putins jau gadiem ir vārījies pats sava naida sulā, savā sarūgtinājumā un ievainotajā narcismā, ka cilvēki nebaidās no Krievijas tik ļoti, kā savulaik no PSRS.

"Neskatoties uz to, cik liela ir viņa zeme, cik lieli ienākumi ir no naftas un gāzes, viņam nekad nav diezgan. Šim cilvēkam piemīt melnā cauruma ambīcija un bažas, ka viņa valsts nav pietiekami dižena un varena. Vāroties savā naida sulā, viņš veido naratīvu par to, kāda ir vēsture un situācija pasaulē, kas kļūst arvien attālinātāka no realitātes," sacīja Vīķe-Freiberga.

Bijusī Valsts prezidente atsaucās uz bijušā NATO ģenerālsekretāra Džordža Robertsona sacīto, ka 2002.gadā, kad tika pieņemta NATO dalībvalstu un Krievijas deklarācija, Putins esot teicis, ka Krievija atzīst Ukrainas neatkarību un ka tā pati lems savu tālāko likteni.

"Aizvadīto gadu laikā Putins un viņa tuvākie domu paudēji ir arvien nekaunīgāk centušies iznīcināt Ukrainu pirms Krievija vispār iebruka.

No sākuma mēs dzirdējām, ka tiek noliegta ukraiņu tauta, aizvadītajās dienās dzirdējām, ka ukraiņu valsts ir mākslīgs radījums, kas nemaz nav īsts. Es uzskatu, ka kodolvalsts prezidents nav kontaktā ar realitāti," norādīja Vīķe-Freiberga.

Pēc viņas paustā, tā būs asinsizliešana un ciešanas, kas ir pilnīgi nevajadzīgas, bez loģiskiem un racionāliem iemesliem. Krievijas rīcība ir drauds visai Eiropas un līdz ar to arī pasaules drošībai.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 20

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais