Sv, 4.06.2023.

Rietumvalstis pārrunā atbalsta koordinēšanu Ukrainai

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Ukraiņu karavīrs Kijevas rietumos
Ukraiņu karavīrs Kijevas rietumos Foto: AFP/SCANPIX

Rietumvalstu aizsardzības ministri piektdien piedalījās virtuālā sanāksmē, kurā pārrunāta atbalsta koordinēšana Ukrainai, informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Militāri publiskās informācijas nodaļas vadītājas vietniece Agnija Lauska.

Sanāksmē piedalījās vairākas NATO dalībvalstis un partnervalstis, kuras savstarpēji apmainījās ar informāciju par līdz šim sniegto palīdzību Ukrainai un turpmākajiem plānotā atbalsta apmēriem, lai nodrošinātu efektīvāku koordināciju palīdzības sniegšanā cīņā pret Krievijas militārajām aktivitātēm

Britu raidsabiedrība "Sky News" iepriekš vēstīja, ka Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Voless piektdienas vakarā organizēja virtuālu konferenci potenciālajiem militārās palīdzības sniedzējiem. Tajā piedalījušās 25 valstis, bet kopumā jau 27 valstis ir piekritušas piegādāt ieročus un militāro palīdzību Ukrainai, kas turpina cīņu pret Krievijas iebrucējiem.

Palīdzība ietver letālus ieročus, piemēram, munīciju, prettanku un pretgaisa ieročus, kā arī neletālo palīdzību, piemēram, medikamentus.

Sanāksmē vienprātīgi tika apliecināta nepieciešamība atbalstīt Ukrainu un atzinīgi novērtēts Lielbritānijas aicinājums palīdzību sniegt savlaicīgi un savstarpēji koordinēti, informē Lauska. Sanāksmes pārstāvji arī informēja, ka vairākās valstīs ir pieaugusi politiskā griba un sabiedrības spiediens sniegt palīdzību Ukrainai.

Sanāksmes dalībniekiem bijis vienots redzējums par to, ka palīdzības sniegšana Ukrainai ir kritiski svarīga un steidzami nepieciešama. Ukrainai visvairāk nepieciešams praktisks, militāra rakstura atbalsts, ko ukraiņu karavīri varētu izmantot cīņā par savas valsts neatkarību un demokrātiskajām vērtībām, un palīdzību ir nepieciešams sniegt iespējami ātrā termiņā. Vairākas Rietumvalstis šobrīd vērtē iespējas sniegt Ukrainai papildu atbalstu.

Latviju sanāksmē pārstāvēja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, kurš informēja par Latvijas līdz šim sniegto atbalstu Ukrainai un nodomiem meklēt papildu atbalsta iespējas cīņā pret Krievijas militāro agresiju.

Jau ziņots, ka 23.februārī Latvija Ukrainā ir nogādājusi pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger", lai stiprinātu Ukrainas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības spējas un sniegtu iespēju aizsargāt savus iedzīvotājus no Krievijas agresijas.

Lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem, AM sadarbojas ar labdarības organizāciju "Ziedot.lv", kas ir atvērusi ziedojumu kontu līdzekļu vākšanai. Saziedotie līdzekļi tiks izlietoti dažāda veida palīdzībai karadarbībā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem.

Jau vēstīts, ka Krievija ceturtdienas rītā sāka uzbrukumu Ukrainai. Lai gan ir nodarīti postījumi, ir bojāgājušie un Krievijas karaspēks ir pietuvojies Kijevai, būtiskas uzvaras tas nav guvis.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu