Pk, 22.09.2023.

Kravas vilcienos un aviopasažiera bagāžā atrod 244 200 kontrabandas cigaretes

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: LETA

Aizvadītajās brīvdienās, veicot transportlīdzekļu un pasažieru bagāžas kontroli, novērsta 12 210 paciņu jeb 244 200 cigarešu kontrabanda, informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

No Baltkrievijas ievestās zāģmateriālu un šķeldas kravās bija paslēptas 237 600 cigaretes. Savukārt kāds aviopasažieris, kas devās uz Londonu, mēģināja bagāžā nelikumīgi izvest 6600 cigaretes.

Sestdien, 12.martā, Indras muitas kontroles punktā (MKP), veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, muitas kinologam radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar zāģmateriālu kravu. Turpinot sastāva pārbaudi, robežsargi un muitnieki piecos vagonos ar zāģmateriāliem atklāja no muitas kontroles slēptas cigaretes. Kopumā konfiscētas 187 600 cigaretes jeb 9380 paciņas "NZ" un "Queen" cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Tajā pašā dienā Indras MKP muitnieki kopā ar robežsargiem iepakojumus ar kontrabandas cigaretēm uzgāja, analizējot cita kravas vilciena skenētos attēlus un veicot sastāva kontroli. Tajos bija 50 000 cigarešu "NZ" jeb 2500 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt svētdien, 13.martā, Rīgas lidostā muitnieki sadarbībā ar lidostas darbiniekiem kāda pasažiera rokas bagāžā konstatēja cigaretes, ko persona mēģināja nelegāli nogādāt no Rīgas uz Londonu. Padziļinātās pārbaudes rezultātā divās ceļojumu somās tika konstatētas kopā 6600 cigaretes jeb 330 paciņas cigarešu "L&M" un "Corset" bez akcīzes nodokļa markām un "Caines" ar Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Veicot muitas kontroles pasākumus, janvārī un februārī VID Muitas pārvalde novērsusi kopumā 6,46 miljonu kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais