Bolt elektriskajiem skrejriteņiem ieviesta braucēju skaita ierobežošanas sistēma

Jaunieši uz elektriskā skrejriteņa FOTO: LETA

Koplietošanas platformas "Bolt" elektriskajiem skrejriteņiem ieviesta braucēju skaita ierobežošanas sistēma, lai novērstu braucienus divatā, informēja "Bolt" pārstāvji.

"Bolt" elektrisko skrejriteņu nomas vadītājs Latvijā Fēlikss Igaunis norāda, ka drošas braukšanas veicināšana un nelaimes gadījumu novēršana ir sarežģīts izaicinājums, ar ko saskaras elektrisko skrejriteņu operatori visā pasaulē.

Igaunis arī min, ka braukšana ar elektrisko skrejriteni, kad uz tā atrodas vairāk nekā viens cilvēks, ir ārkārtīgi bīstama, un tas ir pret skrejriteņu nomas lietošanas noteikumiem. Pagājušajā gadā tas bija biežs negadījumu cēlonis lietotājiem visā pasaulē, izraisot aptuveni 5% no visiem "Bolt" reģistrētajiem negadījumiem.

Lai risinātu aktuālākos drošības jautājumus un uzlabotu nozares drošības standartus, "Bolt" šobrīd strādā arī pie pretslīdēšanas - bremzēšanas sistēmas uzlabošanas un reakcijas testa izveides, lai novērstu braukšanu reibumā, norāda "Bolt" pārstāvji.

"Bolt" skrejriteņi no trešdienas būs pieejami braucieniem Rīgā un Liepājā, bet Daugavpilī, Ventspilī, Ogrē, Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē un Jelgavā - šīs nedēļas laikā.

"Bolt" ir starptautisks transporta tīklu uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Tallinā. "Bolt" darbojas 45 valstīs Eiropā un Āfrikā, nodrošinot dažādus mobilitātes pakalpojumus, tostarp kopbraukšanu, koplietošanas automašīnas un skrejriteņus, kā arī ēdiena un pārtikas preču piegādi. Igaunijā reģistrētā kopbraukšanas platforma "Bolt" dibināta 2013.gadā.

Uz augšu
Back