Izglītības iestādes par katru skolēnu no Ukrainas mēnesī saņems 257 eiro

Ukrainas bēgļi Kongresu namā. Attēls ilustratīvs. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Izglītības iestādes katru mēnesi saņems 257 eiro finansējumu par katru skolēnu no Ukrainas, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta vecākā eksperte Olita Arkle.

Viņa informē, ka papildus 257 eiro IZM izmaksās vienreizēju 50 eiro maksājumu, lai nodrošinātu mācību līdzekļu komplektu ukraiņu bērnam atlikušajā mācību gadā. Finansējums tiek izsniegts, lai izglītības iestādes nodrošinātu katra bērna individuālās vajadzības mācību procesā. Finansējums tiek nodrošināts no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Turklāt IZM nodrošinās apmaksātas psihologa un logopēda vizītes visiem ukraiņu bērniem, kuriem tas būs nepieciešams.

Arkle uzsver, ka viss atbalsts tiks nodrošināts arī privātskolām, kuras izlems uzņemt ukraiņu bērnus.

Komentējot darbinieku trūkumu, lai nodrošinātu mācības ukraiņu bērniem, Arkle skaidroja, ka IZM aktīvi meklē un sadarbojas ar dažādiem partneriem, lai nodrošinātu darbiniekus izglītības procesā. IZM izveidoja sadarbību ar biedrību "Patvērums "Drošā māja"", kas piedāvā tulka pakalpojumus gan ukraiņu bērniem, gan citiem ukraiņu bēgļiem.

Arkle uzsver, ka IZM aktīvi meklē ukraiņu pedagogus, kas vēlas palīdzēt bērniem mācību procesā, kā arī tiek meklēti ukraiņu studenti, kas pašlaik mācās Latvijā un ir gatavi būt pedagoga palīgi.

Iepriekš ziņots, ka vairākās Latvijas skolās mācības sāk ukraiņu skolēni.

Piemēram, divās Ventspils skolās šonedēļ mācības sākuši 36 skolēni, kuriem palīdzēs seši Ukrainas valstspiederīgie. Savukārt Jēkabpils novada pašvaldības izglītības iestādēs izvēlējušies mācīties desmit skolēni no Ukrainas.

Uz augšu
Back