Pk, 22.09.2023.

Kariņš: Latvijas pievienošanās NATO ir viens no nozīmīgākajiem lēmumiem kopš neatkarības atjaunošanas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas pievienošanās NATO pirms 18 gadiem ir viens no nozīmīgākajiem lēmumiem kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas, paziņojumā presei pauž Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš norāda, ka par šo faktu īpaši iespējams pārliecināties šobrīd, kad esam pieredzējuši Putina režīma īstenoto iebrukumu demokrātiskā Ukrainā.

"Dalība NATO ir viens no vissvarīgākajiem soļiem, ko esam varējuši spert, rūpējoties par savu bērnu un Latvijas nākamo paaudžu drošību un aizsardzību", uzsver Kariņš.

Premjers atzīmē, ka šis solis kopā ar iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) ir nostiprinājis Latvijas vietu starp pasaules spēcīgākajām valstīm. Dalība aliansē ir ļāvusi attīstīt bruņotos spēkus un garantējusi to, ka valsts aizsardzības līmenis mainās atbilstoši drošības situācijai pasaulē un reģionā, skaidro Kariņš, norādot, ka pašlaik Latvijā ir 11 NATO dalībvalstu kareivji, kas šeit atrodas kopā ar Latvijas armiju, palīdzot stiprināt Latvijas valsts aizsardzību.

Ministru prezidents norāda, ka valdība jau iepriekš ir konceptuāli lēmusi par aizsardzības budžeta palielināšanu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta trīs gadu laikā. "Otrdien valdībā lemsim par attiecīgiem grozījumiem aizsardzības finansējuma likumā, ko plānots sūtīt uz Saeimu, sperot vēl vienu soli tuvāk mūsu mērķa sasniegšanai par aizsardzības finansējuma palielināšanu," informē Ministru prezidents.

Viņš atzīmē, ka Latvija kā NATO dalībvalsts nav tikai drošības patērētāji, bet valsts arī iegulda un ieguldīs aizvien vairāk aizsardzības modernizācijā, palielinot gan karavīru skaitu, gan militāro ekipējumu un tehniskās spējas. Tāpat Latvija ir aktīvi piedalījusies NATO politisko lēmumu veidošanā un neatlaidīgi strādājusi, lai pilnveidotu savas prasmes un aizsardzības spējas, piedaloties NATO vadītājās starptautiskajās operācijās.

Ministru prezidents uzsver, ka Latvija 18 gadus kopā ar sabiedrotajiem ir strādājusi, lai militārā alianse NATO kļūst dinamiskāka, spēcīgāka un spējīgāka, ko skaidri pierāda arī jaunākie NATO lēmumi, īsā laikā no atturēšanas pozīcijām pārejot uz drošības situācijai atbilstošām aizsardzības pozīcijām.

Latvija par pilntiesīgu NATO dalībvalsti kļuva 2004.gada 29.martā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais