Pk, 30.09.2022.

Eiropas Savienības Tiesa noraida RT franču valodas dienesta lūgumu atlikt sankcijas

TVNET/LETA
Eiropas Savienības Tiesa noraida RT franču valodas dienesta lūgumu atlikt sankcijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LIONEL BONAVENTURE

Eiropas Savienības Tiesa trešdien noraidījusi Krievijas valsts finansētā propagandas telekanāla RT franču valodas dienesta lūgumu uz laiku atlikt tā apraides apturēšanu.

Eiropas Savienība (ES) 1.martā ieviesa virkni pasākumu, lai apturētu vairāku Krievijas propagandas mediju darbību ES.

RT sāka darbu 2005.gadā ar nosaukumu "Russia Today", un laika gaitā raidorganizācija ir paplašinājusies, raidot vairākās valodās, arī franču, angļu, spāņu un arābu. RT regulāri pārraida ziņas, kas labvēlīgas Krievijas ārpolitikai, un mēdz dramatizēt ziņas no valstīm, kurām ir saspringtas attiecības ar Kremli.

ES apsūdz Maskavu, ka tā izmanto valsts kontrolētos medijus, lai izplatītu nepatiesu un maldinošu informāciju par Krievijas iebrukumu Ukrainā, kā arī Eiropas attiecībām ar Ukrainu.

ES 4.martā paziņoja, ka Krievijas mediji varēs atsākt pārraidīt ES, kad Krievija pārtrauks dezinformāciju un informācijas manipulācijas pret ES un tās dalībvalstīm.

Kā ziņots, Krievijā faktiski aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji ir spiesti lietot diktatora Vladimira Putina uzspiesto eifēmismu - "specoperācija".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu