C, 11.08.2022.

Viltus Covid-19 sertifikāti: vienā no lietām policija lūdz sākt kriminālvajāšanu

TVNET/LETA
Viltus Covid-19 sertifikāti: vienā no lietām policija lūdz sākt kriminālvajāšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu vienā no lietām par Covid-19 vakcinācijas sertifikātu iegūšanas mēģinājumu viltus ceļā.

2021.gada 16.decembrī Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirknī sākts kriminālprocess par to, ka Rīgā, Tilta ielā, kādā vakcinācijas centrā 1975.gadā dzimis vīrietis uzrādīja svešas personas pasi, lai saņemtu vakcīnu pret Covid-19 citas personas vārdā, informēja Valsts policija.

Darījums neizdevās, jo vakcinācijas centra darbinieki par aizdomīgām darbībām nekavējoties ziņoja policijai. Vīrietis, kurš vakcinācijas centrā uzrādīja svešas personas dokumentus ar mērķi iegūt uz tās personas viltotu vakcinācijas sertifikātu, aizturēts un vēlāk kriminālprocesā atzīts par aizdomās turēto.

Aizturētais agrāk jau nonācis policijas redzes lokā par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem.

Vīrietim kriminālprocesā bija piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Turpinot izmeklēšanu un, veicot apjomīgu operatīvo darbu un speciālās izmeklēšanas darbības, likumsargiem izdevās noskaidrot iespējamo vainīgo personu, proti, darījuma organizatoru.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka pie šī 1982.gadā dzimušā organizatora bija vērsies kāds 1989.gadā dzimis vīrietis ar lūgumu atrast personu, kura viņa vietā veiks vakcināciju pret Covid-19 ar viņa pasi, lai viņš iegūt viltotu vakcinācijas sertifikātu.

17.decembrī 1982.gadā dzimušais organizators aizturēts. Vīrietis agrāk jau nonācis policijas redzes lokā par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem un vīrietim kriminālprocesā tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

4.janvārī kriminālprocesā aizturēts arī 1989.gadā dzimušais vīrietis, pases īpašnieks, kurš vēlējās iegūt viltotu vakcinācijas sertifikātu. Vīrietis kriminālprocesā tika atzīts par aizdomās turēto, un viņam bija piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šā gada 28.martā kriminālprocesā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nosūtīšanu kriminālvajāšanas sākšanai attiecībā pret 1975., 1982. un 1989.gadā dzimušajiem vīriešiem.

Tāpat pērn 17.decembrī Rīgas Ziemeļu iecirknī tika sākts vēl viens kriminālprocess par to, ka Rīgā, Tilta ielā, kādā vakcinācijas centrā 1977.gadā dzimis vīrietis uzrādīja svešas personas pasi, lai saņemtu vakcīnu uz citas personas vārda.

Arī šajā gadījumā darījums neizdevās, jo vakcinācijas centra darbinieki pamanīja personas neatbilstību uzrādītajam personu apliecinošajam dokumentam un nekavējoties ziņoja policijai.

Vīrietis par svešas personas dokumentu uzrādīšanu ar mērķi iegūt uz tās personas viltotu vakcinācijas sertifikātu, tika aizturēts un vēlāk kriminālprocesā atzīts par aizdomās turēto.

Aizturētais jau iepriekš nonācis policijas redzes lokā par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem un viņam kriminālprocesā bija piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tāpat kā iepriekš aprakstītajā kriminālprocesā, arī šajā gadījumā noziegumā iesaistītās personas darbojās pēc līdzīgas shēmas.

Speciālo izmeklēšanas darbību rezultātā likumsargi noskaidroja iespējamo organizatoru - 1964.gadā dzimušu vīrieti, kuru šā gada 17.janvārī aizturēja. Lai iegūtu viltotu vakcinācijas sertifikātu, pie organizatora bija vērsies kāds 1987.gadā dzimis vīrietis.

Aizturētais 1964.gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzes lokā par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem un kriminālprocesā tika atzīts par aizdomās turēto. Viņam tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Kriminālprocesā tika veiktas arī vairākas sankcionētas kratīšanas 1964.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā, automašīnās un garāžā. Kratīšanu laikā likumsargi atrada un izņēma vairākus personu apliecinošus dokumentus uz trešās personas vārdiem,

munīciju, kā arī 31 viena litra pudeli, kas satur etilspirtu.

Tāpat kriminālprocesā tika aizturēts 1987.gadā dzimis vīrietis - pases īpašnieks, kurš bija vērsies pie 1964.gadā dzimušā vīrieša, lai iegūt viltotu vakcinācijas sertifikātu.

29.martā kriminālprocesā vīrietis atzīts par aizdomās turēto. Personai kriminālprocesā tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Patlaban kriminālprocesā turpinās aktīva pirmstiesas izmeklēšana un pēc tas pabeigšanas tiks lemts jautājums par kriminālprocesa nosūtīšanu prokuratūrai jautājuma lemšanai par kriminālvajāšanas sākšanu attiecībā pret 1977., 1987.gadā dzimušajiem vīriešiem.

TVNET februāra beigās jau rakstīja, ka Valsts policija pērn un šogad par iespējamu fiktīvu vakcināciju sākusi 60 kriminālprocesus un pārbaudāmo personu skaits ir 443.

Viens kriminālprocess ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā.

Aģentūras LETA apkopotā informācija par līdz šim publiski atklātajiem kriminālprocesiem liecina, ka šajās lietās kopš pērnā augusta kopumā figurē vismaz 15 veselības nozares jomas darbinieki. Pirmo reizi policija publiski par pirmajām aizturēšanām paziņoja pagājušā gada augustā.

Papildus viens mediķis kopš vasaras jau ir saņēmis sodu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu