Latvijā liegts iebraukt 152 Krievijas vai Baltkrievijas kravas automašīnām

LETA
Latvijā liegts iebraukt 152 Krievijas vai Baltkrievijas kravas automašīnām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: shutterstock.com

Līdz svētdienas rītam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes darbinieki Latvijā lieguši iebraukt 152 kravas automašīnām ar Krievijas vai Baltkrievijas numura zīmēm, pavēstīja VID pārstāvis Andrejs Vaivars.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, kopš sestdienas Krievijas un Baltkrievijas kravu pārvadātājiem liegts šķērsot Eiropas Savienības (ES) robežu.

ES sankcijās ir paredzēti arī atsevišķi izņēmuma gadījumi, kad kravas automašīnas drīkst šķērsot ES robežu, bet Vaivars norādīja, ka pagaidām informācija par šādiem gadījumiem vēl nav apkopota.

Tāpat Vaivars piebilda, ka autovadītāji, kuriem sestdien liegts iebraukt Latvijā, vēl nav bijuši informēti par noteikto ES liegumu. Savukārt, pēc VID rīcībā esošas neoficiālas informācijas, svētdien jau šī informācija ir izplatījusies un autovadītāji vairumā vairs nemēģina šķērsot robežu.

Jau ziņots, ka ES ir pieņēmusi jaunas sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju, kas transporta jomā aizliedz šo valstu autotransporta uzņēmumiem veikt kravu autopārvadājumus uz ES, kā arī liedz Krievijas karoga kuģiem piekļūt ostām, informēja Satiksmes ministrijā.

Kravu autopārvadājumi ES teritorijā, tostarp tranzītā, ir aizliegti jebkuram Krievijā un Baltkrievijā reģistrētam autotransporta uzņēmumam. Papildu tam sankcijas paredz importa ierobežojumus dažām precēm, ko eksportē Krievija vai kuru izcelsme ir Krievijā, tajā skaitā oglēm un citiem cietajiem fosilajiem kurināmajiem.

Latvija kopā ar kaimiņvalstīm ir viena no iniciatorēm šīs sankciju pakotnes pieņemšanai.

Ņemot vērā iespējamos atbildes soļus, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) aicina Latvijas pārvadātājus rūpīgi sekot līdzi lēmumiem šajā jomā un nodrošināt Krievijā un Baltkrievijā esošo transportlīdzekļu nogādāšanu atpakaļ ES valstīs.

Daži izņēmumi attieksies uz būtiskām precēm, piemēram, lauksaimniecības un pārtikas produktiem, humāno palīdzību, kā arī pasta pārvadājumiem.

Ierobežojumu pieņemti piektajā sankciju pakotnē, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais