Iesūti ziņu!

Nav laika domāt, ka knapi palikām dzīvi. Jānis un Kristaps par ekspedīcijām uz ledājiem

"Un mums apstājas dzinējs. Netālu ir amerikāņu kuģis, okeānā ir diezgan lieli viļņi un mūs pamazām skalo zem tā kuģa. Tajā brīdī liekas – tūlīt arī viss beigsies…” viens otru papildinot, stāsta Jānis Karušs un Kristaps Lamsters, pētnieki, kas nelielās grupās dodas uz polārajiem apgabaliem, piemēram, Islandi, Antarktīdu un Grenlandi. Sarunā viņi dalās par piedzīvoto un atklāto, būdami tik tālu prom no mājām. 

Eksperti teic – tie ir stereotipi no 90. gadiem. Proti, uzskatīt, ka Latvijā nekā nav un tur, rietumos, kaut kas ir. Jānis stāsta – darbojas ne tikai universitātē, bet arī privātā uzņēmumā, kur vada apmācības ārzemniekiem, kas iegādājas ģeofiziskās izpētes iekārtas.

Un bieži nāk grupas no citām valstīm, paziņo, ka ir “smalki ģeofiziķi” no Norvēģijas, piemēram. Ir pabeigušie “smalkās” universitātes. “Un, kad sāku viņiem stāstīt, kā tas viss strādā, viņi ātri saprot, ka nemaz nezina tik daudz, cik varu viņiem izstāstīt. Un tas nav par to, cik es esmu ģeniāls, bet par to, ka esmu pabeidzis tikai Latvijas izglītības sistēmu. Varam bez problēmām sniegt zināšanas pasaules līmenī, ja vien cilvēks tās ir gatavs ņemt pretī.”

Komentāri
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu