"Bellingcat" apstiprina FSB piektā dienesta šefa apcietināšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) piektā dienesta bijušais vadītājs ģenerālmajors Sergejs Beseda ir apcietināts, apstiprinājis "Bellingcat" līdzstrādnieks Hristo Grozevs.

Zināms, ka tieši Besedas vadītā vienība pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā informēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par politisko situāciju kaimiņvalstī.

Intervijā kanālam "Populjarnaja politika" ("Populārā politika") vietnē "YouTube" Grozevs arī paziņojis, ka "kadru tīrīšana" vērsta pret vairāk nekā 150 FSB virsniekiem, kuru darba uzdevumi iepriekš bija saistīti ar "Ukrainas līniju".

"Varu teikt, ka liela daļa viņu nav arestēti, bet pilnīgi noteikti vairs nestrādā FSB. Tā kā tīrīšana noteikti ir notikusi. Ceru, ka pēc dažām dienām varēsim publicēt kaut ko jaunu par šo cilvēku likteni," stāsta "Bellingcat" pētnieciskais žurnālists.

Arī žurnālists Andrejs Soldatovs, kurš specializējies jautājumos, kas saistīti ar krievu izlūkdienestiem, iepriekš ziņoja, ka Beseda, kurš pēc neveiksmēm karā pret Ukrainu atradās mājas arestā, tagad pārvietots uz Maskavas Ļefortovas pirmstiesas izmeklēšanas izolatoru.

Soldatovs norāda, ka ar ģenerālmajora Besedas lietu nodarbojas izmeklēšanas komitejas Galvenā kara izmeklēšanas pārvalde.

Kā vēstīts, 11.martā parādījās ziņas, ka divas nedēļas pēc atkārtotā iebrukuma Ukrainā Putins uzsācis represijas pret FSB Operatīvās informācijas un starptautisko sakaru dienestu, kas pirms kara sākuma gatavoja viņam informāciju par politisko situāciju Ukrainā.

"Tieši piektā dienesta pienākumos ietilpa Putina informēšana par politiskajiem notikumiem Ukrainā pirms iebrukuma. Un nu šķiet, ka pēc divām kara nedēļām Putins beidzot sapratis, ka ticis vienkārši maldināts - piektais dienests, baidoties aizkaitināt vadību, ziņojis viņam to, ko viņš pats gribējis dzirdēt," tolaik rakstīja tīmekļa izdevums "Meduza".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais