Krievija plānoja iebrukumu Baltkrievijā pēc falsificētajām vēlēšanām

TVNET/LETA
Krievija plānoja iebrukumu Baltkrievijā pēc falsificētajām vēlēšanām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas armija plānoja iebrukt Baltkrievijā pēc 2020.gada falsificētajām prezidenta vēlēšanām, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

"Ukrainas militārā izlūkdienesta saņemtie dokumenti liecina, ka Krievijas 1.tanku armija tika gatavota iebrukumam un Baltkrievijas teritorijas sagrābšanai. Pēc prezidenta vēlēšanu falsifikācijas Baltkrievijā Krievijas bruņotie spēki izstrādāja plānu iebrukumam un tautas protestu apspiešanai," teikts paziņojumā, kas publicēts lietotnē "Telegram".

Baltkrievijas okupāciju bija plānots attaisnot ar to, lai nepieļautu, ka Krievija tiek ievilkta "Eiropas kontinentālajā rajonā reģionālā vai plaša mēroga karā rietumos ar NATO dalībvalstīm".

Viens no pierādījumiem tam, ka Krievija gatavojusi militāru agresiju pret kaimiņvalsti, ir "leģenda plānam par 1.tanku armijas formējumu un daļu pārgrupēšanos uzdevuma izpildei".

Pēc 2020.gada 9.augustā notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kurās par uzvarētāju kārtējo reizi tika pasludināts Aleksandrs Lukašenko, Baltkrieviju pārņēma masu protesti, ielās izgāja simtiem tūkstošiem cilvēku, kas bija sašutuši par rezultātu viltošanu.

Varasiestādes protestus nežēlīgi apspieda, un līdz ziemai tie pamazām apsīka.

Protestu laikā tika aizturēti vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Simtiem demonstrantu tika ievainoti, bet vairāki arī nogalināti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu