Sv, 28.05.2023.

Trubko 2,1 miljonu kukuli Kossovičam piedāvājis ar divu pirkstu žestu un frāzi "sešas nulles"

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko.
AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko. Foto: LETA

AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko esot piedāvājis 2,1 miljona eiro lielu kukuli Rīgas domes "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam ar divu pirkstu žestu, pirmajā tiesas sēdē, kas norisinājās otrdien, 26. aprīlī, par Kossovičam piedāvāto kukuli sacīja prokurore Ilona Kurca.

Kurca nolasīja apsūdzību, kurā uzsver, ka pirmā tikšanās starp Trubko un Kossoviču notikusi 2021.gada 7.aprīlī. Tikšanās laikā viņš uz lapiņas bija uzrakstījis skaitli divi, kā arī sešas nulles, liekot saprast, ka tiek piedāvāts kukulis.

Otrā tikšanās norisinājās 19.maijā. Trubko, atsaucoties uz iepriekšējo sarunu par "Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) pārvaldībā esošo dzīvojamo māju nodošanu pārvaldīšanai "Rīgas namu apsaimniekotājam", parādījis žestu ar diviem pirkstiem un pateicis vārdu "sešas nulles", tādā veidā prokuratūras ieskatā apstiprinot iepriekš izteiktā piedāvājuma spēkā esamību.

Kā vēstīja Latvijas Televīzija, Trubko esot piedāvājis 100 000 eiro par atsevišķām mājām vai 2 miljonus eiro par visu RNP portfeli. Kā pastāstījis Kossovičs, Trubko deputātu pirms gada uzaicinājis tikties, lai pārrunātu atkritumu konteineru izvietošanu pie daudzdzīvokļu mājām, taču saruna nonākusi līdz tam, ka Trubko uzņēmums varētu pārņemt pašvaldības uzņēmuma RNP apsaimniekotās mājas. Saņēmis mājienus par kukuli, Kossovičs vērsies KNAB, kura izmeklētāji ieteikuši turpināt tikties, lai tēlotu interesi un vāktu pierādījumus.

"Lai arī tas bija nepatīkami, man bija jātēlo tāds diezgan pieejams cilvēks, kurš ir zināma līmeņa šeftmanis. Man pat bija kafejnīcā dienas laikā jāiedzer vodkas glāze, lai tēlotu tādu pieejamu kundziņu," stāstīja Kossovičs.

Pēc politiķa vārdiem, vienā no pirmajām tikšanās reizēm Trubko uz lapiņas uzrakstījis divi un sešas nulles. Tālākās sarunās Trubko piedāvājumu attīstījis tālāk - namu nodošanu sākt ar tām mājām, kurām ir lielākie uzkrājumi vai arī iedzīvotājiem lielākie parādi. Tieši piedzītās soda naudas veidotu kukuļa summu.

"Daudzi, cik es saprotu, RNP darbinieki strādā tagad viņa uzņēmumā, viņam ir pieejamas atskaites, kurās mājās ir lielākie uzkrājumi, kur ir lielākās nesamaksātās summas. Tika iets cauri vairākām mājām, vairākām adresēm, ar kurām varētu sākt. No turienes izskanēja šie 100 000 eiro," stāstīja Kossovičs.

Tiesas sēdē Trubko uzsvēra, ka prokurores izteikto apsūdzību nesaprot un savu vainu pilnībā noliedz.

Tiesas sēdē dalībnieki vienojās, ka liecinieku nopratināšana ir jāsāk ar pašu Kossoviču. Nākamā tiesas sēda lietā paredzēta 20.maija plkst.13, un tās laikā savas liecības sniegs Kossovičs. Vēl viena tiesas sēde paredzēta 7.jūnijā plkst.11.

KNAB iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka saskaņā ar biroja iegūtajiem pierādījumiem kukulis piedāvāts, lai uzņēmēja pārstāvētā kompānija uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no RNP apsaimniekotajām mājām.

Uzņēmējs esot norādīja Kosovičam, kādi būtu "Rīgas namu apsaimniekotājam" labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kossovičs žurnālistiem atzina, ka informējis KNAB par kukuļa piedāvājumu. Deputāts paziņoja, ka visu savu īso politisko mūžu esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēsies.

LETA ziņoja, ka "Rīgas namu apsaimniekotājs" pērn pavasarī piedāvāja eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Trubko kopš 2018.gada pavasara ir "Rīgas namu apsaimniekotāja" valdes priekšsēdētājs. Viņš ir arī norādīts kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs jeb pastarpināts īpašnieks. Otra kompānijas līdzīpašniece ir Taisa Štāle. 2020.gadā uzņēmums apgrozīja 2 613 229 eiro un strādāja ar 244 124 eiro peļņu. Dati par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.

Informācija KNAB mājaslapā liecina, ka Trubko laikā no 2002. līdz 2013.gadam atbalstījis divas partijas, kopumā ziedojot 49 904 eiro. Uzņēmējs ziedoja Reformu partijai (Zatlera Reformu partijai) un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kura savulaik bija pie varas Rīgas domē.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu