Pk, 9.06.2023.

Divu miljonu eiro kukulis piedāvāts "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Kossovičam

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 37
Partijas "Progresīvie" Rīgas domes vēlēšanu līderis Mārtiņš Kossovičs
Partijas "Progresīvie" Rīgas domes vēlēšanu līderis Mārtiņš Kossovičs Foto: Paula Čurkste / LETA

2,1 miljona eiro kukulis piedāvāts "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam.

Kukuļa piedāvāšanas faktu šodien medijiem apliecināja Kossovičs.

"Jā, man tika piedāvāts kukulis.

Ja man vai jebkuram politiķiem piedāvā kukuli, tad ir tikai viena pareizā izvēle - uzreiz informēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), sadarboties ar KNAB un sniegt visu informāciju," uzsvēra Kossovičs.

Viņš atvainojās, ka nevar atklāt daudz informācijas par šo lietu, ļaujot to izmeklēt tiesībsargājošajām iestādēm.

Jau ziņots, ka KNAB rosinājis prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kāda uzņēmuma vadītājam par 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes deputātam, aģentūru LETA informēja KNAB.

KNAB gūtie pierādījumi liecina, ka akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs piedāvāja Rīgas domes deputātam kukuli 2,1 miljonu eiro apmērā, lai viņa pārstāvētais uzņēmums uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) apsaimniekotajām mājām. Kukuļa piedāvājums izteikts šogad, taču konkrētu mēnesi birojā neatklāja.

Tāpat pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB konstatēja, ka uzņēmējs norādīja amatpersonai, kādi būtu juridiskajai personai labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kosovičs uzsvēra, ka visu savu īsto politisko mūžu viņš esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēsies.

Kā preses konferencē teica Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP), viņa vadītā koalīcija ir definējusi, ka Rīgas domei būs nulles tolerance pret korupciju. Taču tas nedarbotos, ja nebūtu divas svarīgas lietas. Pirmkārt, tiem, kuri dod kukuli, ir jāzina, ka par to pienāksies sods, un viņiem ir jābaidās. Otrkārt, esot jābūt drosmīgiem cilvēkiem, kas ne tikai ir gatavi pateikt nē, bet kuri ir gatavi iet tālāk.

"Esmu ļoti priecīgs, ka starp mums ir šādi drosmīgi cilvēki," teica Staķis, uzsverot, ka šodien politikā ir uzstādīta jauna latiņa.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 37

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu