:format(webp)/nginx/o/2025/06/21/16943383t1h31a0.jpg)
ASV Donalda Trampa prezidenta īpašais sūtnis Ukrainas un Krievijas jautājumos Kīts Kellogs sestdien Minskā ticies ar Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko.
"Mūsu pastāvīgās bažas ir par krīzi, kas varētu saasināties un pieaugt, ja mēs nebūsim ne tikai piesardzīgi, bet arī gudri," sacīja Kellogs, tiekoties ar Lukašenko.
#BREAKING | US President Donald Trump's special envoy Keith Kellog met with Belarus ruler, Aleksandr Lukashenko. pic.twitter.com/iesLLajYWx
— Emeka Gift Official (@EmekaGift100) June 21, 2025
Kellogs ir augstākā ASV amatpersona, kas pēdējo gadu laikā apmeklējusi autoritāro valsti.
Lukashenko and General Kellogg spoke for over six hours, Lukashenko's press-secretary said.
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) June 21, 2025
She said their talks started on Friday evening, lasted for six and a half hours and touched upon the issues of American and European sanctions regarding Belarus, the conflicts in Ukraine… https://t.co/jNu5ylWUHV pic.twitter.com/z4Pffw7Tll
Kellogs privātās sarunās bija raksturojis šo braucienu kā soli, kas varētu palīdzēt sākt miera sarunas ar mērķi izbeigt Krievijas karu pret Ukrainu.
Kāda vārdā nenosaukta ASV amatpersona iepriekš aģentūrai "Reuters" sacīja, ka Trampa administrācija apspriež veidus, kā izvest Minsku no Maskavas ietekmes sfēras un atgriezt to Vašingtonas orbītā, kaut vai minimāli.