Bauskas novadā likumsargi izņem nelegālu alkoholu, cigaretes, ieročus un munīciju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Valsts policija

Trešdien, 27. aprīlī, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki divās mājvietās Bauskas novadā iepriekš sāktu kriminālprocesu ietvaros veica sankcionētas kratīšanas un izņēma nelegālas cigaretes, pašdarinātu alkoholu, brāgu, nelegālā alkohola ražošanas iekārtu, nereģistrētus šaujamieročus un munīciju, portālu TVNET informēja VP pārstāve Dace Kalniņa.

Turpinot aktīvu darbu saistībā ar akcizēto preču nelegālu apriti, 27. aprīlī Bauskas novada Gailīšu pagastā policisti pārbaudīja pretlikumīgu alkohola un tabakas realizāciju iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros un veica sankcionētu kratīšanu, kuras laikā vienā mājvietā tika izņemtas 4600 cigaretes, kur daļa smēķu bija bez Latvijas Republikas akcīzes markām, bet daļa – ar Baltkrievijas republikas akcīzes markām. Tāpat tika izņemti aptuveni 150 litri brāgas un aptuveni 65 litri pašdarināta alkohola, kura koncentrācija un precīzs daudzums tiks noteikts, veicot ekspertīzes.

Kā norādīja Kalniņa, par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, Krimināllikumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tajā pašā dienā VP Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki arī iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros veica kratīšanu citā adresē, kur tika izņemti vairāki nereģistrēti šaujamieroči, proti, viena bise, divas pneimatiskās šautenes, viena pneimatiskā pistole un viena gāzes pistole, kā arī munīcija.

Par šaujamieroča un šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas Krimināllikumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

VP piemin, ka, veicot abas kratīšanas, likumsargiem ļoti izpalīdzēja VP Zemgales grupas kinologs ar dienesta suņiem Darvinu un Dakar.

Policijā par notikušo sākti divi kriminālprocesi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu