EP lems par Covid-19 sertifikāta termiņa pagarināšanu

LETA
EP lems par Covid-19 sertifikāta termiņa pagarināšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Pie tirdzniecības centra "Galerija Centrs" ieejas apsardzes dienesta kontroles postenī tiek verificēti apmeklētāju uzrādītie covid-19 sertifikāti un personu apliecinoši dokumenti.
Pie tirdzniecības centra "Galerija Centrs" ieejas apsardzes dienesta kontroles postenī tiek verificēti apmeklētāju uzrādītie covid-19 sertifikāti un personu apliecinoši dokumenti. Foto: Evija Trifanova/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti jaunnedēļ pieņems savu nostāju par Eiropas Savienības (ES) digitālā Covid-19 sertifikāta darbības termiņa pagarināšanu par vienu gadu, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Viņš norāda, ka ES digitālais Covid-19 sertifikāts tika pieņemts 2021.gada jūnijā, lai uz 12 mēnešiem atvieglotu brīvu pārvietošanos Eiropā pandēmijas laikā. Šīs shēmas darbības termiņš beigsies 2022.gada 30.jūnijā.

Februārī Eiropas Komisija nāca klajā ar priekšlikumu pagarināt sertifikāta darbības termiņu vēl par gadu. Tas arī ļautu dalībvalstīm piešķirt testēšanas sertifikātus, pamatojoties uz jauna veida antigēnu testiem.

EP Pilsoņu brīvību komiteja pieņēma nostāju 28.aprīlī, pieprasot shēmas pārskatīšanu sešu mēnešu laikā. EP deputāti arī uzsver, ka Covid-19 sertifikāta turētājiem nevajadzētu ierobežot brīvu pārvietošanos ES, ja vien tas nav absolūti nepieciešams.

Lēmums sākt sarunas ar ES Padomi un Komisiju tiks paziņots gaidāmās plenārsesijas, kas notiks no 2.maija līdz 5.maijam, sākumā. Ja kāds no EP deputātiem pret šo lēmumu iebildīs, tas tiks nodots balsošanai ceturtdien, 5.maijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu