P, 15.08.2022.

Rinkēvičs ir pateicīgs par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu stingro nostāju pret Krievijas agresiju Ukrainā

TVNET/LETA
Rinkēvičs ir pateicīgs par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu stingro nostāju pret Krievijas agresiju Ukrainā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: Zane Bitere/LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), otrdien attālināti tiekoties ar Latvijas diasporu, pateicās tautiešiem ārvalstīs par stingro nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, informēja Ārlietu ministrijā.

Dalību sarunā varēja pieteikt ikviens interesents, dalībniekiem bija iespēja uzdot jautājumus ministram. Sarunas laikā diasporu visvairāk interesēja drošības situācija Latvijā, sadarbība NATO, palīdzības sniegšana Ukrainai, kas cieš no Krievijas militārās agresijas, jauniešu līdzdalība un atbalsts ukraiņiem, cīņa pret dezinformāciju, kā arī sadarbības stiprināšana ar Latviju un rudenī gaidāmās Saeimas vēlēšanas.

Ārlietu ministrs apsveica diasporu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svētku priekšvakarā, kā arī sveica Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Eiropas Latviešu apvienības jaunās valdes, kas sāka darbu šī gada janvārī, un aicināja turpināt aktīvo un ciešo sadarbību.

Rinkēvičs pateicās tautiešiem ārvalstīs par stingro nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. Diaspora ir bijusi aktīva, piedaloties mītiņos Ukrainas atbalstam, vācot ziedojumus un palīdzot visos iespējamos veidos. Ministrs uzsvēra, ka Latvijai ir svarīga diasporas līdzdalība.

Ārlietu ministrs aicināja tautiešus būt pilsoniski aktīviem un piedalīties 14.Saeimas vēlēšanās, balsojot klātienē vai pa pastu.

Ministrs atzīmēja, ka Latvijai ir svarīga diasporas iesaiste ekonomisko sakaru veicināšanā un Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Lai šo saikni stiprinātu, šogad notiks vairāki diasporai nozīmīgi pasākumi. 17.augustā Rīgā notiks Starptautiskajās institūcijās strādājošo Latvijas profesionāļu forums, savukārt septembrī - divas "biznesa brokastis" Vācijā un Lielbritānijā, kuru laikā diasporas uzņēmēji tiks iepazīstināti ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru programmu.

Sarunā ar ārlietu ministru piedalījās Latvijas diasporas pārstāvji no 12 dažādām valstīm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu