ZZS aicina Golubevu uz sarunu saistībā ar notikušo Uzvaras parkā

Viktors Valainis FOTO: Paula Čurkste/LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina iekšlietu ministri Mariju Golubevu (AP) uz tikšanos, lai skaidrotu atbildīgos un iemeslus likumā noteikto prasību neievērošanai pie Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā pieminekļa, informē Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

ZZS uzskata, ka izpildvaras un pašvaldības nekoordinētās rīcības rezultātā tika pieļauta vairāku simtu cilvēku pulcēšanās un padomju armijas un Krievijas slavināšana Pārdaugavā.

Valainis norāda, ka jāizvērtē atbildīgo rīcība, arī politiskā atbildība par to, ka likumos noteikto prasību ievērošana netika nodrošināta.

ZZS deputāti akcentē, ka šogad 9.maijs bija noteikts par Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas dienu. Vienlaikus Saeima ir atbalstījusi priekšlikumus par aizliegumu izmantot Krievijas režīmu slavinošu simboliku, kā arī noteikusi ierobežojumus piekļuvei pie padomju okupāciju simbolizējušiem pieminekļiem un citiem objektiem.

ZZS Saeimas frakcija uzskata, ka izpildvarai, arī tiesībsargājošajām institūcijām, un Rīgas pašvaldībai bija visas iespējas, līdzīgi kā citās Latvijas pilsētās un novados, novērst ar 9.maiju saistītus provokāciju riskus. "Diemžēl jāsecina, ka koordinēta rīcības plāna nav bijis, un tagad iesaistītās puses atbildību pārveļ no vienas pie otras," atzīmē Valainis.

Pēc sarunas ar Golubevu ZZS Saeimas frakcija lems par tālāko rīcību.

Kā ziņots, Valainis iepriekš vēstīja, ka ZZS frakcijā rosinās diskusiju par iekšlietu ministres politisko atbildību saistībā ar situācijas nekontrolēšanu pie pieminekļa Pārdaugavā.

Uz augšu
Back