S, 13.08.2022.

Latvijā šobrīd nav vērojams etnisks konflikts, pauž Pabriks

TVNET/LETA
Latvijā šobrīd nav vērojams etnisks konflikts, pauž Pabriks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Foto: Paula Čurkste/LETA

Šobrīd Latvijā nav vērojams etnisks konflikts starp latviešiem un krieviem, bet gan politisks konflikts starp dažādiem pasaules redzējumiem, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Pabriks vērtēja, ka 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā notikušais no valsts drošības viedokļa apdraudējumu neradīja, tomēr esot skaidrs, ka ir pietiekami liela sabiedrības daļa, kas acīmredzami Latvijas valsti nepieņem un nepieņems.

Ministrs konstatēja, ka latviešu publika tika nokaitināta ar Krievijas agresijas atbalstītāju uzvedību, taču etniska konflikta neesot.

Ja būs kādi pasākumi, kas turpinās veicināt Krievijas propagandu, pret to būs jāvēršas ar visu likuma bardzību, sacīja politiķis.

Tikmēr valsts militārās drošības stiprināšanai aizsardzības resors turpina gatavoties NATO Madrides sammitam, kurā iecerēts panākt Latvijā izvietoto sabiedroto karavīru skaita palielināšanu no bataljona līdz brigādes līmenim, kas nozīmētu uz pusi lielāku klātesamību nekā pašlaik.

Savukārt Kanāda drīzumā paziņošot par aktīvāku iesaisti Latvijā esošajā Ziemeļu divīzijas štābā, atzīmēja Pabriks.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu