ZZS deputāti Golubevas atkāpšanos no ministres amata sauc par pareizu lēmumu

Zaļo un Zemnieku savienības deputāti Armands Krauze FOTO: Paula Čurkste/LETA

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputāti Armands Krauze un Jānis Vucāns uzskata, ka Marijas Golubevas (AP) atkāpšanās no iekšlietu ministres amata bijis pareizs lēmums.

Krauze aģentūrai LETA norādīja, ka Golubevas lēmums atkāpties no amata atbilst demisijas pieprasījumam, kuru ceturtdien parakstījuši ZZS deputāti. Viņa vērtējumā Golubevas rīcība bijusi pareiza.

Tāpat Krauze uzskata, ka Golubevas lēmums pamest Iekšlietu ministres amatu būtiski neietekmēs valdības turpmāko darbu un ka tā pastāvēs līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Vucāns savukārt aģentūrai LETA atzīmēja, ka Golubevas demisija bija sagaidāma, ņemot vērā, ka uz 10.maija situāciju kā viens no pirmajiem politiskajiem spēkiem reaģēja Nacionālā apvienība (NA).

"Ja mēs redzam, ka koalīcijā rodas nesaskaņas, tad ir naivi domāt, ka opozīcija nepievienosies šai koalīcijas partijai, kura prasa [demisiju]," pauda deputāts.

Vucāns uzsvēra, ka tādos datumos kā 9.maijs iekšlietu ministram jābūt savā amatā, nevis jāvada procesus attālināti. "Ja ministre uzskata, ka viņa, atrodoties Spānijā, var runāt par jautājumiem, kurus viņa pati nespēj atrisināt savā valstī, nu tad par ko mēs runājam? Tas nozīmē, ka vārdos ir viens, bet darbos kaut kas cits. Un tas no ministres nav pieņemami," deputāts atzīmēja.

Vucānam gan pārsteigums esot Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) brīdinājums, ka amats varētu būt jāatstāj arī ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA).

Opozīcijas politiķis sacīja, ka šī situācija vēl ir jāpavēro, lai saprastu, kā premjers plāno situāciju stabilizēt.

Vucāns pauda cerību, ka nesaskaņas neietekmēs valdību tādā apmērā, lai visa valdība atkāptos. "Ja tā [valdība] ir uzņēmusies šajā visai grūtajā laikā strādāt, tad tai ir jāsaprot, ka tas darbs ir jāpadara līdz galam," uzsvēra ZZS deputāts.

Kā ziņots, Golubeva nolēmusi demisionēt, pirmdien žurnālistiem paziņoja ministre.

Politiķe šodien esot uzzinājusi, ka, nesagaidot Iekšlietu ministrijas analītisko ziņojumu par iekšlietu dienestu darbu 9. un 10.maijā, premjers ir pakļāvies NA spiedieniem un nav vairs gatavs atbalstīt viņas darbu. Šādos apstākļos viņa ir nolēmusi atgriezties kā deputāte Saeimā.

Tāpat viņa informēja, ka patlaban notiek sarunas par tālāko koalīcijas darbu, taču viņa nedomā, ka apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) tagad pieprasīs NA ministru demisiju, lai "apmierinātu atriebības kāri".

Tikmēr Latvijas Televīzija vēstīja, ka Kariņš brīdinājis koalīcijas partnerus, ka, līdz ar Golubevas demisiju amats valdībā būs jāpamet arī ekonomikas ministram Vitenbergam.

Pašlaik koalīcijas partneriem esot dots laiks, lai izlemtu, vai šādos apstākļos tie ir gatavi turpināt darbu valdības koalīcijā.

Uz augšu
Back