T, 31.05.2023.

Rīgas Zoo atzīmēs lauvēnu Teikas un Vara gada jubileju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Šajās dienās Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tiks atzīmēta pērn piedzimušo lauvēnu Teikas un Vara gada dzimšanas diena, informēja zooloģiskā dārza informācijas dienests.

Lauvēni piedzima pērn, 31.maijā. Pa šo gadu zvēru karaļa pēcteči krietni izauguši. Ja mēneša vecumā abi lauvēni svēra attiecīgi 5,5 un 6 kilogramus, tad nepilna gada vecumā 19.aprīlī Teika svēra 74 kilogramus, savukārt puika Varis jau svēra 101 kilogramu.

Arī vizuāli abi nu jau pusaugu dzīvnieki ir labi atšķirami, jo Varis ir augumā lielāks un druknāks nekā Teika. Turklāt viņam ap galvu jau var manīt nelielas krēpes.

Šajā laikā līdz 20.jūnijam ikvienam ir iespēja apsveikt Teiku un Vari dzimšanas dienā, apmaksājot tiem pusdienas, ziedojot 20 eiro. Šāda summa ik dienas tiek iztērēta abu lauvēnu barošanai. Visi saņemtie ziedojumi pēc akcijas beigām piedalīsies izlozē, kuras balva ir ģimenes svinības Zooloģiskajā dārzā.

Atšķirībā no pieaugušajiem dzīvniekiem, lauvēni Teika un Varis tiek baroti katru dienu. Ik nedēļu tie katrs saņem 12 kilogramus liellopu gaļas ar kaulu, 8 kilogramus vistas gaļas, 3 kilogramus liellopa gaļas mīkstumu, 3 olas, kā arī vienu trusi.

Savukārt viņu mammai Cvangai nedēļā ir divas atslodzes dienas, bet tēviņam Kali - trīs atslodzes dienas.

Pieaugušo dzīvnieku barošanas režīms ir pietuvināts dabiskajiem apstākļiem, jo savvaļā ne vienmēr "zvēru karaļiem" galds ir bagātīgi klāts. Itin daudzkārt medības ir nesekmīgas, tādēļ jāpaliek ar tukšu vēderu, vai jāiztiek ar sīku maltīti.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais