Attīstībai/Par! iekšlietu ministra amatam virzīs VUGD priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks ģenerālis Kristaps Eklons FOTO: Evija Trifanova/LETA

Attīstībai/Par! iekšlietu ministra amatam virzīs VUGD priekšnieka vietnieku, ģenerāli Kristapu Eklonu, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Partija izšķīrusies par labu viņa kandidatūrai, jo viņš ir iekšējās drošības, tajā skaitā arī civilās aizsardzības speciālists.

To apstiprināja arī partiju apvienības "Attīstībai/Par" valdes līdzpriekšsēdētājs, kustības "Par" priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Partiju apvienības valdes sēdē esot pieņemts lēmums par ministra amata kandidātu izvirzīt Eklonu. Pavļuts rakstiski informējis Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) par partiju apvienības izvēli.

VUGD ģenerālis uzrunāts šim amatam vairāku iemeslu dēļ. Tostarp, par viņu esot bijušas labas atsauksmes no iepriekšējās iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP). Partiju apvienībai un ministra amata kandidātam sakrītot prioritātes par iekšlietu sistēmas un valsts drošības jautājumiem.

Pavļuts arī norādīja, ka bijis svarīgi izvirzīt kandidātu, kura spēja izprast iekšlietu jautājumus būtu neapstrīdama no pirmās dienas un kura personība un komunikācijas spējas var viest paļāvību.

Politiķis uzsvēra, ka ir pateicīgs ģenerālim, kurš piekritis kļūt par ministru uz dažiem mēnešiem līdz vēlēšanām.

Esot jārēķinās, ka ienākt politikā ir liels un smags solis, ko daudzi cilvēki neizšķiras un tas daudz ko mainīs VUGD ģenerāļa dzīvē. Tādēļ Pavļuts esot viņam pateicīgs par drosmi un uzņēmību turpmāk kalpot sabiedrībai arī šādi.

AP komunikācijas vadītājs Edgars Barbaks informēja, ka Eklona pašreizējās pārvaldības jomas ir operatīvā pārvalde, tehniskā pārvalde, iepirkumu un nodrošinājuma pārvalde - jomas, kas pašlaik esot kritiski svarīgas visā nozarē.

"Pilnībā uzticos ģenerāļa Eklona vadītāja spējām, profesionalitātei un patriotismam, kas ļaus veiksmīgi vadīt Iekšlietu ministriju un būt produktīvam jau no pirmās dienas. Viņa līdera spējas un raksturs būs labs papildinājums mūsu ministru kabinetam, lai svarīgā brīdī lēmumi tiktu pieņemti nosvērti, nevis balstīti emocijās," apvienības izvirzīto kandidātu raksturo līdzšinējā Golubeva.

Kā ziņots, valdošajā koalīcijā ietilpstošā Nacionālā apvienība (NA) Kariņam pieprasīja Golubevas demisiju saistībā ar policijas darbu Uzvaras parkā nedēļas sākumā. NA draudēja, ka gadījumā, ja Golubeva paliks amatā, NA ministri pametīs valdību.

Tādēļ Golubeva paziņoja, ka ir zaudējusi premjera uzticību un nolēmusi atkāpties no amata.

TVNET jau ziņoja, ka ka iekšlietu ministre Golubeva pirmdien, 16. maijā, nolēma demisionēt. Politiķe pirmdien uzzināja, ka, nesagaidot Iekšlietu ministrijas analītisko ziņojumu par iekšlietu dienestu darbu 9. un 10.maijā, premjers ir pakļāvies Nacionālās apvienības (NA) spiedieniem un nav vairs gatavs atbalstīt viņas darbu. Šādos apstākļos viņa nolēma atgriezties kā deputāte Saeimā.

TVNET arī informēja, ka NA Saeimas frakcija un valde pieprasīja premjeram atbrīvot no amata Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, kur cita starpā tika pieļauta Krievijas agresiju atbalstošu cilvēku pulcēšanās.

NA veiktā "šantāžas mēģinājuma" dēļ Kariņš pieprasīja arī ekonomikas ministra Vitenberga demisiju. Premjers skaidroja, ka Vitenbergs demisijai ticis izvēlēts kā "jaunākais" NA ministrs.

Uz augšu
Back