Bordāns: "Konservatīvie" rosinās jaunu konkursu uz KNAB priekšnieka amatu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeimas "Konservatīvo" frakcija rosinās rīkot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu, tā pirmdien, 23. maijā, medijiem Sadarbības sanāksmes preses konferencē paziņoja tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

"Šajā amatā jābūt enerģētiskam cilvēkam, kas izgājis [konkursa] pārbaudi daudzās kārtās," tā pauda Bordāns (JKP). Kā sacīja Bordāns, KNAB priekšnieka amatā nepieciešams kandidāts, kurš izvēlēts "īstā konkursā", piemēram, tādā, kurā pieteikušies vismaz 10 pretendenti.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka šis jautājums - par jauna konkursa rīkošanu - Sadarbības sanāksmē pirmdien, 23. maijā, netika skatīts. "Manuprāt, konkurss ir noticis. Kandidāts tika izvirzīts.

Es jau viņu [Jēkabu Straumi] biju gatavs pirms nedēļas virzīt, esmu arī rītdienas valdības sēdē virzīt," pauda Kariņš. 

Pārējie koalīcijas dalībnieki preses konferencē šo jautājumu nekomentēja.

Jau ziņots, ka maija sākumā noslēdzās atklātais konkurss uz KNAB priekšnieka amatu. Par konkursa uzvarētāju atlases komisija vienbalsīgi atzinusi Jēkabu Straumi, kuram šis būs jau otrais termiņš KNAB priekšnieka amatā.

Jēkabs Straume sāka vadīt KNAB 2017. gada jūnijā pēc uzvaras iepriekšējā šī amata konkursā. Pirms tam J. Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis Militārās izlūkošanas un drošības dienestā (MIDD), no tiem 10 gadus – pārvaldes priekšnieka amatā; pirms tam strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā. Pildot dienesta pienākumus, J. Straume piedalījies starptautiskās misijās, kā arī pārstāvējis Latviju un MIDD Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) institūcijās. J. Straume ir absolvējis Latvijas Policijas akadēmiju, iegūstot profesionālo maģistra grādu un jurista kvalifikāciju.

Kā vēstīts iepriekš, konkurss norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisijai bija jāizvērtē iesniegtie dokumenti, pretendentu atbilstība obligātajām prasībām, kā arī Satversmes aizsardzības biroja sniegtais atzinums par pretendentu atbilstību likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Saskaņā ar konkursa nolikumu otrajā kārtā pretendentiem pārrunu laikā komisijai bija jāskaidro savs redzējums par KNAB turpmāko attīstību un prioritātēm. Šīs kārtas laikā komisijai bija jāvērtē arī pretendentu vadības kompetences. Uz konkursa otro kārtu tika izvirzīts tikai viens no pretendentiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu