P, 30.01.2023.

Konkursā uz KNAB priekšnieka amatu uzvarējis Jēkabs Straume

TVNET
Konkursā uz KNAB priekšnieka amatu uzvarējis Jēkabs Straume
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Jēkabs Straume
Jēkabs Straume Foto: Edijs Pālens/LETA

Noslēdzies atklātais konkurss uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu. Par konkursa uzvarētāju atlases komisija vienbalsīgi atzinusi Jēkabu Straumi, kuram šis būs jau otrais termiņš KNAB priekšnieka amatā.

Jēkabs Straume sāka vadīt KNAB 2017. gada jūnijā pēc uzvaras iepriekšējā šī amata konkursā. Pirms tam J. Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis Militārās izlūkošanas un drošības dienestā (MIDD), no tiem 10 gadus – pārvaldes priekšnieka amatā; pirms tam strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā. Pildot dienesta pienākumus, J. Straume piedalījies starptautiskās misijās, kā arī pārstāvējis Latviju un MIDD Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) institūcijās. J. Straume ir absolvējis Latvijas Policijas akadēmiju, iegūstot profesionālo maģistra grādu un jurista kvalifikāciju.

Kā vēstīts iepriekš, konkurss norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisijai bija jāizvērtē iesniegtie dokumenti, pretendentu atbilstība obligātajām prasībām, kā arī Satversmes aizsardzības biroja sniegtais atzinums par pretendentu atbilstību likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Saskaņā ar konkursa nolikumu otrajā kārtā pretendentiem pārrunu laikā komisijai bija jāskaidro savs redzējums par KNAB turpmāko attīstību un prioritātēm. Šīs kārtas laikā komisijai bija jāvērtē arī pretendentu vadības kompetences. Uz konkursa otro kārtu tika izvirzīts tikai viens no pretendentiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu