Soctīkli aizvien bezspēcīgi cīņā ar slaktiņu straumēšanu

Ilustratīvs attēls. FOTO: shutterstock.com

14.maijā Bufalo, ASV Ņujorkas štatā, jauns vīrietis nošāva desmit cilvēkus, uzbrukumu straumējot internetā. Tas nav pirmais gadījums, kad uzbrucēji sociālo tīklu platformās pārraida masu apšaudes. Izskanējuši aicinājumi stingrāk kontrolēt sociālos tīklus, lai tas vairs neatkārtotos, vēsta raidorganizācija "Euronews".

Uzbrukumā, kas tiešraidē tika straumēts spēļu vietnē “Twitch”, bruņots gaišādains vīrietis nofilmēja, kā nogalina desmit un ievaino vēl trīs cilvēkus, galvenokārt melnādainos.

“Twitch” informēja, ka apšaudes video tika izdzēsts pēc nepilnām divām minūtēm, taču ieraksts turpināja parādīties citur tiešsaistē.

Paziņojumā “Twitch” pārstāvis arī norādīja, ka uzņēmumam ir “nulles tolerances politika” pret vardarbību un tiek uzraudzīti visi konti, kuri pārpublicēja Bufalo slaktiņa tiešraidi.

Ņujorkas štata gubernatore Ketija Hočula paziņojusi, ka sociālo tīklu uzņēmumiem jābūt modrākiem, uzraugot to digitālajās platformās notiekošo, un pauda, ka ir nepiedodami, ka uzbrucēja video netika izņemts "sekundes laikā".

Iepriekš internetā tikušas straumētas masu apšaudes Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā un Vācijas pilsētā Hallē 2019.gadā. Platforma "Facebook" izpelnījās asu nosodījumu par to, ka bija nepieciešamas 17 minūtes, lai izņemtu no portāla tiešraides video, kur divās Jaunzēlandes mošejās tiek nogalināts 51 cilvēks.

Aprīlī arī “Twitter” ieviesa jaunu politiku, lai dzēstu kontus, kurus uztur "atsevišķi teroristi, vardarbīgi ekstrēmisti vai vardarbīgu uzbrukumu veicēji".

"Mēs uzskatām, ka naidīgie un diskriminējošie uzskati, kas tiek pausti vainīgo radītajā saturā, ir kaitīgi sabiedrībai, to izplatīšana ir jāierobežo, lai neļautu vainīgajiem publiskot savu vēstījumu," teikts “Twitter” paziņojumā.

TVNET jau informāja, ka ASV Ņujorkas štata pilsētā Bufalo 18 gadus vecs baltais vīrietis sestdien, 14. maijā, lielveikalā nošāvis desmit cilvēkus, to visu filmējot un straumējot.

Uz augšu
Back