Latvijā šogad reģistrēti kopumā 193 meža ugunsgrēki; izdeguši 158 hektāri

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijā šogad reģistrēti 193 meža ugunsgrēki ar izdegušo kopējo platību 158 hektāri, informēja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Tostarp 65 hektāri no izdegušās platības bija jaunaudzes.

"Pateicoties salīdzinoši biežiem nokrišņiem, ugunsbīstamība mežā ir samazinājusies, bet atsevišķos reģionos tā saglabājas augsta," sacīja Jaunķiķis.

Tāpat viņš norādīja, ka ugunsnedrošā perioda garumu noteiks turpmākie laika apstākļi, tostarp, ja vasaras otrā puse būs ar nokrišņiem, ugunsnedrošais periods var samazināties. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, vidēji ugunsnedrošais laika posms Latvijā ilgst no četriem līdz 4,5 mēnešiem.

2022.gadā lielākais ugunsgrēks izcēlies Ādažu pagastā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) poligonā, kur neuzmanīgas rīcības ar uguni dēļ izdega 52,26 hektāri meža.

Tāpat starp šā gada lielākajiem mežu ugunsgrēkiem ir ugunsgrēks Skaņkalnes pagastā, kurā izdega mežs 18,18 hektāru platībā, un ugunsgrēks Krustpils pagastā, kur izdega mežs 9,57 hektāru platībā. Abi minētie ugunsgrēki, iespējams, izcēlās cilvēka darbības dēļ.

Jau vēstīts, ka Latvijas teritorijā meža ugunsnedrošais laika posms šogad sākās 2.maijā.

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, uzrauga un īsteno meža uguns apsardzību, piedalās valsts meža politikas izstrādē, uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību. Dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm, ikreiz sasniedzot labāko rezultātu. Valsts meža dienests ir zemkopības ministram padota tiešās pārvaldes iestāde.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais