Video ⟩ Rīgas zoo lauvu ģimenes ikdienai tagad var sekot līdzi tiešsaistē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza lauvēniem turpmāk varēs sekot līdzi tiešsaistē, aģentūru LETA informēja zooloģiskā dārza Informācijas dienests.

Šodien lauvēnu Vara un Teikas dzimšanas dienā atklāta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas zoodārzam dāvinātā tiešraides kameru sistēma, kas ikvienam ļauj sekot līdzi un ielūkoties lauvēnu ikdienas dzīvē.

Lauvēnu gaitas tiešsaistē var vērot Rīgas zoodārza "Youtube" kontā.

Kā informē zooloģiskais dārzs, Āfrikas lauvas ir ierakstīti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā "jutīga suga", jo to izdzīvošana dabā daudzviet ir apdraudēta. Šo dzīvnieku turēšanas zooloģiskajos dārzos kontrolēšanai izveidota Āfrikas lauvu Apdraudēto sugu Eiropas programma.

Rīgas zooloģiskajā dārzā mītošie lauvas Kali un Cvanga šajā programmā ir vērtīgi dzīvnieki, jo ir skaidri zināma viņu senču izcelsme - Dienvidāfrikas reģions, Krīgera Nacionālais parks. Šobrīd tiek pievērsta ļoti liela uzmanība tam, lai nebrīvē turēto un vairoto lauvu izcelsme būtu zināma, tādējādi nebrīvē saglabājot katram reģionam raksturīgās pasugas, no kurām vairākas ir uz izzušanas robežas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu