C, 30.03.2023.

Politiskās partijas nedrīkstēs noliegt kara noziegumus

TVNET/LETA
Politiskās partijas nedrīkstēs noliegt kara noziegumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Bučas kapi. Ilustratīvs foto
Bučas kapi. Ilustratīvs foto Foto: ZOHRA BENSEMRA

Saeima šodien, 8. jūnijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Politisko partiju likumā, kas paredz aizliegt partijām savā darbībā noliegt kara noziegumus vai paust atbalstu demokrātisko valstu suverenitātes vai teritoriālās integritātes graušanai.

Grozījumus bija iesnieguši Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāti Edvīns Šnore, Raivis Dzintars, Ritvars Jansons, Jānis Dombrava un Janīna Kursīte-Pakule.

Grozījumi paredz, ka partijām savā darbībā aizliegts publiski slavināt, noliegt vai attaisnot genocīdu, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru, kara noziegumu, kā arī veikt vai atbalstīt darbības, kas vērstas uz demokrātisku valstu teritoriālās integritātes, suverenitātes, neatkarības vai konstitucionālās iekārtas graušanu.

Iepriekš Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā Tieslietu ministrijas pārstāvji konceptuāli neiebilda pret šiem grozījumiem, bet vienlaikus Saeimas Juridiskā biroja pārstāvji vērsa uzmanību, ka ar šādu vienu ierakstu patlaban tiesību sistēmā neko neuzlabosim, jo šiem grozījumiem ir vairāk deklaratīva nozīme tam, ka valsts pievērsusi uzmanību šim jautājumam.

NA iepriekš skaidrojusi, ka pēdējo gadu laikā Krievija ir atkārtoti veikusi agresīvas darbības pret kaimiņvalstīm. 2008.gadā tā uzbruka Gruzijai, 2014.gadā Ukrainai, anektēja Krimas pussalu, atbalstīja separātistus Ukrainas austrumos. 2022.gada februārī Krievija oficiāli atzina tā saucamo Luganskas un Doņeckas tautas republiku neatkarību, bet šā gada 24.februārī izvērsa visaptverošu militāro uzbrukumu Ukrainai, bombardējot pilsētas, nogalinot tūkstošiem Ukrainas pilsoņu un veicot masveida kara noziegumus.

NA uzsvērusi, ka tādas partijas, kas atbalsta Krievijas agresīvo politiku un attaisno tās noziegumus, apdraud Latvijas drošību un ir pretrunā nacionālajām interesēm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu