Latvijas oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Lucavsalas peldvieta. Ilustratīvs attēls.
Lucavsalas peldvieta. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Visās 58 Latvijas oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām, informēja Veselības inspekcijā.

Pārbaudē, kas notika 6.jūnijā un 7.jūnijā, mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā ūdens paraugā.

Veselības inspekcijā norādīja, ka gaisa temperatūrai turpinot paaugstināties, iedzīvotāji visticamāk saulainās dienas steigs izmantot atpūtai pie ūdens. Tāpēc tā vēlas atgādināt, ka ūdens temperatūra atsevišķās Latvijas ūdenstilpēs joprojām ir salīdzinoši zema un peldēties ieteicams, kad ūdens temperatūra būs sasniegusi vismaz +18 grādus pēc Celsija skalas.

Tāpat būtu jāatceras, ka uzsākot peldsezonu, peldēšanas laikam vajadzētu būt īsākam, bet vēlāk, organismam pierodot, peldēties var ilgāk. Savukārt pēc sakaršanas saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai izvairītos no muskuļu krampjiem un peldēties jāpārtrauc, parādoties pirmajām aukstuma sajūtām.

Inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli peldsezonas laikā, kas sākās 15.maijā, pārbauda reizi mēnesī, līdz peldsezonas beigām 15.septembrī.

Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus - ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais