Pk, 9.06.2023.

"Škoda Electric" iesniedzis sūdzību iepirkumā par autobusu iegādi "Daugavpils satiksmei"

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Autobuss. Ilustratīvs attēls
Autobuss. Ilustratīvs attēls Foto: Edijs Pālens / LETA

Uzņēmums "Škoda Electric" Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) iesniedzis sūdzību iepirkumā par autobusu iegādi pašvaldības uzņēmumam AS "Daugavpils satiksme", informēja IUB.

Lēmums par sūdzību iepirkumā "Videi draudzīgu autobusu piegāde AS "Daugavpils satiksme" vajadzībām" vēl nav pieņemts. Nav noteikts arī sūdzības izskatīšanas termiņš.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Daugavpils satiksmes" gada pārskats par 2021.gadu vēl nav iesniegts. Bet 2020.gadā uzņēmums strādāja ar 3 951 786 eiro apgrozījumu un 81 726 eiro zaudējumiem.

Jau ziņots, ka arī "Daugavpils satiksmes" veiktais otrais iepirkums par tramvaju iegādi palicis bez rezultāta.

Iepirkuma "Videi draudzīgu tramvaju vagonu iegāde Daugavpils pilsētā" priekšmets sadalīts trīs daļās - "A" daļā plānoti seši četrasu tramvaju vagoni, "B" daļā - divi četrasu tramvaju vagoni, bet "C" daļā paredzēts iegādāties četrus četrasu tramvaju vagonus.

Iepirkumā pieteicās tikai AS "Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca", kas visus vagonus piegādātu kopā par 17 760 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

50% uzņēmums nodotu apakšuzņēmējam "Pragoimex".

Pārbaudot "Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas" piedāvājumu, Daugavpils iepirkumu komisija konstatēja, ka iesniegtais piedāvājums neatbilst pasūtītāja tehniskās specifikācijas prasībām -darbu izpildes laika grafika prasībām, un pretēji tehniskās specifikācijas prasībām, pretendents nenodrošinājis specifikācijā paredzēto virsbūves garumu, sēdvietu skaitu pasažieriem, sēdvietu izvietošanas shēmu, kā arī paredzēto nominālo ietilpību pie pieciem cilvēkiem uz kvadrātmetru. Nav ievērota arī nominālā ietilpība pie astoņiem cilvēkiem uz kvadrātmetru.

Daugavpils iepirkumu komisija konstatēja, ka uzņēmums iesniegtā piedāvājuma skaidrojumus ir sniedzis, norādot, kādus tieši darbus veiks pats pretendents un kādus - piesaistāmais apakšuzņēmējs, tomēr nav iesniedzis pieprasīto aprēķinu, kas apliecinātu iecerēto procentuālo sadalījumu.

Komisija konstatēja, ka pretendenta piedāvātais procentuālais sadalījums nav balstīts uz konkrētiem aprēķiniem un ir apšaubāms, kā arī bez šāda apakšuzņēmēja piesaistes iepirkuma līgums nav iespējams.

Daugavpils iepirkumu komisija atklāja, ka publiskajā telpā attiecībā uz "Pragoimex" ir atrodama informācija, kas norāda uz piesaistāma apakšuzņēmēja apšaubāmo reputāciju - krāpšanu ar Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

Visās trīs iepirkumu daļās komisija izbeidza iepirkumu procedūru. Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S) aģentūrai LETA apliecina, ka tiks rīkots jauns iepirkums.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu