VUGD nav saņēmis nevienu izsaukumu par plūdu draudiem; dažviet gāzušies koki

TVNET/LETA
VUGD nav saņēmis nevienu izsaukumu par plūdu draudiem; dažviet gāzušies koki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Lai gan aizvadītajā diennaktī Latvijā ir ļoti stipri lijis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pagaidām nav saņēmis nevienu izsaukumu uz plūdu apdraudētām vietām, vien dažviet valstī glābēju palīdzība bijusi nepieciešama nolūzušu koku aizvākšanā.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Ilze Dāme-Birziņa, aizvadītajā diennaktī saņemti 11 izsaukumi par kokiem vai to zariem, kas bija nogāzušies, apdraudot cilvēkus vai stratēģiskus objektus. Lielākoties koki bija jānovāc no ceļa braucamās daļas.

Izsaukumus par nolūzušiem kokiem glābēji saņēmuši no dažādām vietām - no Rīgas, Valmieras, Alūksnes un Krāslavas novada. Vienā gadījumā galvaspilsētā koks bija nokritis uz vieglās automašīnas, informēja Dāme-Birziņa.

Viņa piebilda, ka VUGD jebkurā diennakts laikā ir gatavs sniegt palīdzību arī plūdos cietušiem iedzīvotājiem, ja rodas tāda nepieciešamība.

Kā ziņots, kopš lietavu sākuma līdz plkst.5 trešdienas rītā lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts Gulbenē, kur tas sasniedzis 94 milimetrus jeb 121% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Otrajā vietā ierindojas Madona ar 91 milimetru jeb 124%, trešajā vietā - Alūksne ar 85 milimetriem jeb 94%. Jēkabpilī reģistrēti 74 milimetri nokrišņu, Skrīveros - 61 milimetrs, daudzviet citviet valsts centrālajā un austrumu daļā - ap 50 milimetriem.

Pēdējā diennaktī Latviju skārušas stiprākās lietavas kopš 2017.gada 24.augusta.

Valsts galējos austrumos, galvenokārt Krievijas pierobežā, trešdienas rītā vēl turpina līt. Latvijas rietumu un centrālajā daļā laiks ir pārsvarā saulains.

Tikmēr Latvijas centrālajā un austrumu daļā daudzviet strauji kāpj ūdens līmenis upēs, vietām applūst palienes un citas zemākās vietas, liecina LVĢMC dati.

Lielajā Juglā pie Zaķumuižas un Pededzē pie Litenes ūdens līmenis pēdējā diennaktī cēlies par aptuveni diviem metriem, vairākās citās upēs kāpums pārsniedzis metru.

Sākotnēji pārplūduši grāvji un mazās upītes, patlaban plūdu ūdeņi satek lielākās upēs.

Tuvākajās diennaktīs gaidāms ievērojams ūdens līmeņa kāpums Aiviekstē un Gaujā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu