Policija noskaidrojusi personu, kura “TikTok” agresīvi izteikusies par sabiedrībā zināmu mūziķi

TVNET/LETA
Policija noskaidrojusi personu, kura “TikTok” agresīvi izteikusies par sabiedrībā zināmu mūziķi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tik Tok. Ilustratīvs foto
Tik Tok. Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Šā gada 21. maijā Valsts policijas (VP) redzeslokā nonāca sociālajā tīklā “TikTok” ievietots video, kurā redzams kāds vīrietis, kurš izplata naidīgus un uz agresiju vērstus izteikumus pret atpazīstamu mūziķi saistībā ar viņa sniegto interviju Latvijas Televīzijas 7. kanālā, kur mūziķis bija paudis aicinājumu nojaukt padomju pieminekli Pārdaugavā, ziņo VP.

VP sazinājās ar cietušo personu, lai informētu par šo video un vienotos par iesnieguma saņemšanu.

Tāpat policisti noskaidroja iespējamā vainīgā vīrieša identitāti un uzaicināja viņu paskaidrojuma sniegšanai uz policijas iecirkni. Paskaidrojumā policijai vīrietis atzina savu vainu, paskaidrojot, ka šādi rīkoties viņu vadījušas emocijas, kas saistītas ar mūsdienu saspringto politisko situāciju pasaulē. Tāpat persona nožēloja izdarīto un atvainojās par saviem izteikumiem.

Saistībā ar notikušo VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknī ir uzsākts administratīvais process pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 11.1 panta - par agresīvu pret citu personu vērstu uzvedību, kas traucē tās mieru un izpaužas kā draudi radīt kaitējumu personas vai tās tuvinieku veselībai vai dzimumneaizskaramībai, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt īstenoti. Par šādu pārkāpumu likumā paredzēts naudas sods no 14 līdz 100 naudas soda vienībām.

VP atgādina, ka likumsargi regulāri veic interneta monitoringu un seko līdzi personu izteikumiem sociālajos tīklos. VP atgādina iedzīvotājiem, ka personām ir jāuzņemas atbildība par saviem izteikumiem un rīcību internetā, gluži tāpat kā reālajā dzīvē, un konstatējot pārkāpumu, personas tiek saukties pie atbildības. Tāpat policija aicina būt aktīvus arī iedzīvotājus un atkarībā no konkrētā gadījuma informēt policiju vai Valsts drošības dienestu par pārkāpumiem!

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu