Kampaņas "Dārgs prieks" uzdevums ir veicināt drošu dalību ceļu satiksmē, mudinot autovadītājus rīkoties atbildīgi un nebraukt reibumā. Īpaša uzmanība šī gada informatīvajos materiālos tiks pievērsta ne tikai zaudējumiem, ar kuriem jārēķinās dzērājšoferiem, bet arī svētku svinēšanas kultūras tendenču maiņai sabiedrībā, parādot, ka labi atpūsties ir iespējams arī bez alkoholisko dzērienu patēriņa.
Pēc apdrošināšanas sabiedrības ERGO sniegtajiem datiem ik gadu gandrīz 1% no visām uzņēmumā pieteiktajām OCTA atlīdzībām ir saistītas ar ceļu satiksmes negadījumiem, kurus autovadītāji izraisījuši alkohola reibumā. "1% šajā kontekstā ir ļoti daudz, ja ņemam vērā bīstamību. Cilvēks, kurš izvēlas vadīt automašīnu reibumā, uz saviem pleciem automātiski uzņemas gan potenciālās soda sekas, gan zaudējumu kompensāciju trešajām pusēm, kuras cieš viņa izraisīta negadījuma rezultātā - OCTA atlīdzību izmaksas būs jāsedz pašam. Pērn kopējā ERGO pieteiktā summa, kas dzērājšoferiem jāatmaksā par izraisītajiem negadījumiem, ir 115 000 eiro. Savukārt lielākā summa, ko autovadītājam nācies kompensēt no saviem līdzekļiem - vairāk nekā 30 000 eiro par reibumā izraisītu sadursmi ar kombainu. Ja vadītāji nesēstos pie stūres reibumā, nebūtu ne šo avāriju, ne cietušo, ne minēto izmaksu," skaidro ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktore Ilze Andersone.
Pēc ERGO datiem, liela daļa no apjomīgākajiem alkohola reibumā nodarītajiem OCTA zaudējumiem rodas, ar autoietriecoties dažādās būvēs, ēkās vai nožogojumos. Tāpat reibuma stāvoklī raksturīgas avārijas ar iebraukšanu pretējā joslā, distances neievērošanu un uzbraukšanu stāvošiem transportlīdzekļiem - dažkārt pat vairākiem pēc kārtas. "ERGO apdrošināšanas praksē diemžēl ir arī atlīdzību pieteikumi par alkohola reibumā izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros smagi cietuši vai gājuši bojā cilvēki. Šādās situācijās autovadītājam daudzu gadu garumā var nākties apmaksāt cietušā ārstēšanos, invaliditātes un citus valsts piešķirtos pabalstus vairāku desmitu vai pat simtu tūkstošu eiro vērtībā. Turklāt, ja reibumā izraisi avāriju, kurā iet bojā cilvēks, vainas apziņa un morālās sekas nav novērtējamas naudas izteiksmē," norāda Ilze Andersone, aicinot neriskēt ar visdārgāko - savu un līdzcilvēku veselību un dzīvību.
Kampaņas "Dārgs prieks" video: