Rīgā līgošana līdz rīta ausmai notiks Mežaparka Zaļajā teātrī un Dzegužkalnā

Tradicionālo Jāņu svinības Dzegužkalnā. FOTO: Zane Bitere/LETA

Šovakar, 23. jūnijā, no plkst.19 līdz rīta gaismai līgošana Rīgā notiks Mežaparka Zaļajā teātrī un Dzegužkalnā, informēja Rīgas domes komunikācijas pārvalde.

"Dzegužkalna tradicionālo Jāņu" svinībās par viesiem rūpēsies Jāņu māte Zoja Heimrāte un Jāņu tēvs Edgars Lipors. Plkst.20 svētku svinības kopā ar vadītājiem atklās "Rīgas danču kluba" jaunieši. Jāņa mātes, Jāņa tēva, kā arī sanākušo rīdzinieku un Rīgas viesu apdziedāšana pasākumā uzticēta Liepājas aktrišu folkloras apvienībai "Atštaukas".

Plkst.22 līgotāji tiks aicināti doties lāpu gājienā uz uguns iedegšanas rituālu pļaviņā.

Stundu pirms pusnakts pasākuma viesi varēs piedalīties lielajā danču tūrē kopā ar postfolkloras grupu "Iļģi" un "Rīgas danču klubu". Neizpaliks arī tradicionālā Jāņu godināšana. Pēc pusnakts tumsu kliedēt ar jestru muzicēšanu palīdzēs ekoloģiskās mūzikas orķestris "Ducele", bet saules lēktu izturīgākie līgotāji varēs sagaidīt kopā ar muzikālo apvienību "Rahu the fool".

Jau no plkst.19 līgotāji aicināti doties uz Mežaparka Lielās estrādes Zaļo teātri. Šeit zaļumballes noskaņās svētkus ieskandinās Jāņa Strazda zaļumballes grupa ar solistiem Ditu Lūriņu, Ievu Sutugovu, Ainaru Ančevski un Mārtiņu Kanteru.

Par līksmību parūpēsies arī grupa "Labvēlīgais tips", "Mākoņstūmēji", muzikālā apvienība "Dziļi violets" un "Lauku muzikanti". Tautiskas noskaņas pasākumā radīs postfolka grupa "Raxtu Raxti".

Pasākuma izskaņā plkst.4.30 notiks īpašs saules modināšanas rituāls. Pasākuma laikā būs iespēja uzpīt arī savu svētku vainagu ar šim notikumam īpaši sagatavotām jāņuzālēm.

Pasākumus organizē Rīgas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās ielīgošanas un Jāņu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām.

Uz augšu
Back