S, 13.08.2022.

Septiņi domnieki pieprasa Valkas novada domes mēra Kraukļa atlaišanu

Papildināts ar Kraukļa komentāru
TVNET/LETA
Septiņi domnieki pieprasa Valkas novada domes mēra Kraukļa atlaišanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija"/"Latvijas Attīstībai") piedalās TVNET priekšvēlēšanu debatēs
Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija"/"Latvijas Attīstībai") piedalās TVNET priekšvēlēšanu debatēs Foto: Jānis Škapars/TVNET

Septiņi no 15 Valkas novada pašvaldības domes deputātiem pieprasa domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa (Vidzemes partija, LA) atbrīvošanu no amata, liecina domnieku parakstītais iesniegums.

Iesniegumu par neuzticības izteikšanu parakstīja deputāti, kas domē ievēlēti no diviem sarakstiem un pirmajā jaunā sasaukuma domes sēdē 2021.gadā neatbalstīja Kraukli domes priekšsēdētāja amatā. Iesniegumu parakstījis Viesturs Zariņš (JV, LZS), Guntis Albergs (JV, LZS), Kristaps Sula (JV, LZS), Dace Bašķe (JV, LZS), Sandra Pilnskalne (JV, LZS), Agnis Birkavs (NA) un Juris Žurovičš (NA).

Iesniegumā domes deputāti apgalvo, ka Krauklis ir izdarījis vairākus pārkāpumus. Viņš esot vairākkārtēji pārkāpis likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un turpinājis izdarīt pārkāpumus arī pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piespriesto administratīvo sodu saņemšanas. Mērs arī esot "vairākkārtēji vienpersoniski pieņēmis lēmumus rīkoties ar pašvaldības mantu, vienlaikus būdams interešu konfliktā un radot zaudējumu pašvaldībai, no pašvaldības domes deputātiem slēpis informāciju par jautājumiem, kas ir domes deputātu kompetencē un kurus izlemt tiesīgi tikai visi domes deputāti kopā, kā arī slēdzis personīga rakstura privāttiesisku darījumu, kura iznākums bijis atkarīgs no pašvaldības domes deputātu balsojuma".

"Arī pēc visu izdarīto pārkāpumu atklāšanas sabiedrībai, tajā skaitā pašvaldības iedzīvotājiem un pašvaldības domes deputātiem, kas viņu ievēlējuši par pašvaldības vadītāju, dodot savu uzticības balsojumu, turpinājis apgalvot, ka tiek nepatiesi apmelots, un, ka visi pārkāpumi ir tikai opozīcijas nepamatoti apvainojumi," iesniegumā pamato opozīcijas deputāti.

Viņi arī apgalvo, ka tā vietā, lai kaut brīdi pārtrauktu veikt nelikumīgās darbības, Krauklis esot "turpinājis tās īstenot, ignorējot gan sabiedrības viedokli, gan kontrolējošo institūciju piemērotos sodus un norādījumus".

Novada mērs arī esot "ar augstprātīgu attieksmi un nicinošu izturēšanos pret administrācijas darbiniekiem radījis apstākļus, ka pašvaldības administrācija nav spējīga pilnvērtīgi strādāt". Pēc deputātu paustā, domes priekšsēdētājs pārkāpj vispārpieņemtās ētikas normas, tostarp nespēj atdalīt darbinieku profesionalitāti no ārpus darba aktivitātēm, kopumā vispārīgi neievērojot darba attiecību standartus, kas grauj darbinieku vēlmi censties uzlabot sava darba kvalitāti.

Nobeigumā domes deputāti uzsver, ka Krauklis "konceptuāli neizprotot pašvaldības kā atvasinātas publiskas personas un valsts pārvaldes iestādes nozīmi valsts pārvaldes iekārtas sistēmā, cita starpā neievērojot varas dalīšanas principus". Viņš cita starpā nepārtraukti traucējot izpilddirektoram pilnvērtīgi vadīt administrāciju, izpilddirektora vietā izlemjot gan par administrācijas štata vietām, gan administrācijas darbinieku pieņemšanu vai atbrīvošanu no amatiem, gan citiem ar izpildvaru saistītiem jautājumiem.

Neuzticības balsojumu domnieki pieprasa, ņemot vērā likumu "Par pašvaldībām", kas noteic, ka dome var izskatīt jebkuru jautājumu, kas ir attiecīgās pašvaldības pārziņā, turklāt tikai dome var ievēlēt vai atlaist domes priekšsēdētāju. Domes priekšsēdētāju var atbrīvot no amata, ja to pieprasa vismaz viena trešdaļa domes deputātu.

Kraukļa Vidzemes partiju un "Latvijas attīstībai" novada domē pārstāv astoņi domnieki. Par apvienoto sarakstu 2021.gada vēlēšanās nobalsojuši 1314 vēlētāji jeb 53,13% no nobalsojušo kopskaita.

Krauklis uzskata, ka viņa demisijas pieprasījums balstīts uz meliem

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija, LA) uzskata, ka atsevišķi Valkas novada domes opozīcijas deputāti, pieprasot viņa demisiju, balstās uz meliem kā prokremliskās propagandas tradīcijās.

Sarunā ar aģentūru LETA viņš pauda, ka opozīcijas deputāti mazu daļu no patiesības ir samaisījuši ar lielu daudzumu melu un ietērpuši to juridiski korektā formā. Kraulis pauž nožēlu, ka daļa no sabiedrības uzķeras uz šādu ēsmu.

"Neesmu vel ar koalīcijas deputātiem apspriedis šo jautājumu, bet ceru, ka viņi spēs atšķirt graudus no pelavām," uzsvēra Krauklis, papildinot, ka viņam ir informācija par opozīcijas deputātu sarunām ar Vidzemes partiju, kas gan līdz šim esot bijušas neveiksmīgas.

Krauklis informēja, ka opozīcija deputātu prasība par viņa atsaukšanu no amata tiks skatīta ceturtdienas, 30.jūnija, domes sēdē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu