Viss paliek dārgāks! Iepērcies gudri - 7 praktiski ieteikumi

Egoiste
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Sekot līdzi budžetam šodien ir svarīgāk nekā jebkad agrāk. Pieaugošās cenas pārtikas produktiem vairumam cilvēku liek izvērtēt preces nepieciešamību un dažkārt izvēlēties zemākas kvalitātes produktus. Bet kā neupurēt kvalitāti budžeta dēļ un gudri izmantot esošo pārtiku?

Kāds ir tavs budžets?

Pirms veic pasūtījumu, saproti, cik šobrīd tērē produktu iegādei un cik vēlētos ietaupīt. Izvirzītais mērķis ļaus nospraust konkrētus griestus pirkuma apjomam. Protams, ir svarīgi saprast, ka summai ir jābūt reālai, nemaldinot sevi ar īpaši pazeminātu tēriņu sliekšņa noteikšanu.

Pirms izvēlies - paēd!

"Atceries - nekad neej iepirkties izsalcis, arī tad ne, ja pirkums tiek veikts e-vidē. Kornela universitātes (Cornell University) veiktais pētījums apstiprina šo faktu, pierādot, ka cilvēki tērē vairāk un pērk vairāk kaloriju saturošus produktus, iepērkoties tukšā dūšā," ar ieteikumiem dalās lielveikala Barbora.lv. pārstāvji. 

Tā nav raķešu zinātne, bet ir labs sākums ekonomijai, ietaupot naudu uz spontānu pirkumu rēķina.

Zīmola maiņa

Vairums cilvēku ir ieraduši pirkt konkrētu produktu zīmolus pat tad, ja to cena krietni atšķiras no citiem ne tik zināma produkta ražotājiem. Veicot pirkumus apdomīgi, ir svarīgi pārskatīt tā paša segmenta produktu klāstu, ko piedāvā citi ražotāji, jo,

iespējams, par zemāku cenu varēs iegādāties tādas pašas vai pat augstākas kvalitātes produktus.

Nobildē ledusskapi!

Pirms veic pasūtījumu, pārlūko, kas ir tavā ledusskapī! Tas palīdzēs izvairīties no nevajadzīgu produktu iegādes un ļaus izplānot maltīti, balstoties uz to, kas mājās jau ir pieejams.

Izlieto gudri esošo pārtiku!

Ikkatrs ir saskāries ar situāciju, kad mājās pagatavotajam ēdienam vai iegādātajam produktam drīzumā beigsies derīguma termiņš. Lai lietderīgi izmantotu pārtiku, iesakām tos ievietot saldētavā, novēršot sabojāšanās risku.

Tā, piemēram, karstā vasaras dienā sasaldētās ananasu šķēlītes var pārtapt par atveldzējošu "saldējumu".

Saplāno ēdienreizes!

Ēdienreižu plānošana ļaus pārskatīt produktu iegādi ilgākā periodā un izvairīties no nevēlamu našķu iegādes. Konkrēts plāns liks pārdomāt savus ēšanas paradumus un sekot līdzi uzņemtajam kaloriju daudzumam.

Esi informēts par izdevīgiem piedāvājumiem!

Preču sarakstu pielāgo iknedēļas piedāvājumam! Lai gan šis ieteikums prasa pastāvīgu sekošanu līdzi akcijām, tas ir lielisks veids, kā var ietaupīt uz pirkuma grozu pat vairākus desmitus eiro. Šāda pieeja dos iespēju pieiet radoši ēdiena gatavošanai, katru nedēļu baudot citus produktus un jaunas receptes.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu