S, 20.08.2022.

Aktuālais frontē ⟩ Krievija Odesā ar raķetēm apšaudījusi civilos objektus; ir cilvēku upuri

TVNET/LETA/UNIAN
Krievija Odesā ar raķetēm apšaudījusi civilos objektus; ir cilvēku upuri
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Krievijas karaspēks naktī uz piektdienu ar raķetēm apšaudīja Odesas apgabalu, nogalinot vismaz 17 cilvēkus un desmitiem ievainojot, pavēstīja amatpersonas.

"Odesas apgabalam tika dots raķešu trieciens ar stratēģiskās aviācijas lidmašīnām no Melnās jūras puses. Viena raķete trāpīja deviņstāvu dzīvojamā namā, bet otra - atpūtas bāzē Bilhorodas-Dnistrovskas rajonā. Daudzdzīvokļu mājā tika pilnīgi sagrauta viena kāpņutelpa deviņu stāvu augstumā," teikts Ukrainas Bruņoto spēku operatīvās pavēlniecības "Dienvidi" paziņojumā.

Deviņstāvu nama gruvešos glābēji atraduši 14 nogalinātos un 30 ievainotos. Trīs no ievainotajiem ir bērni. Gruvešu pārmeklēšana turpinās, informēja Odesas apgabala administrācijas pārstāvis sakariem ar presi Serhijs Bratčuks.

Savukārt atpūtas bāzē daļēji sagrauta ēka un zaudējuši dzīvību trīs cilvēki, kas tajā atradās. Viens no nogalinātajiem ir bērns. Viens cilvēks ievainots, paziņoja Ukrainas Valsts ārkārtējo situāciju dienests.

Krievija arī ceturtdien izšāva divas raķetes uz Odesas apgabalu, bet toreiz nebija postījumu un cietušo.

Džonsons: Zelenskim ir plāns, kā okupantus atsviest uz 24.februāra pozīcijām

Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim ir plāns, kā atsviest okupācijas spēkus uz pozīcijām, kurās tie atradās pirms 24.februāra, NATO samitā paziņoja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

Džonsons atgādināja, ka pirms šī un citu samitu sākuma bija apmeklējis Ukrainu un ticies ar Zelenski.

"Ir skaidrs, ka viņi tiešām redz, kā viņi var mainīt dinamiku šogad, tuvāko mēnešu laikā," paziņoja Džonsons.

Viņš sacīja, ka ir ļoti svarīgi šai ziņā palīdzēt ukraiņiem tik daudz, cik vien iespējams.

"Mēs uzskatām, ka viņi tiešām ir spējīgi atsviest krievus, lai tos atgrieztu pozīcijās, kuras pastāvēja pirms 24.februāra. Tas neapšaubāmi ir tas, ko grib izdarīt Volodimirs Zelenskis, un viņš ir izklāstījis plānu, kā to izdarīt," stāstīja Džonsons.

Pentagons izskata priekšlikumus par jauna bruņojuma ražošanu Ukrainai

ASV Aizsardzības ministrija izskata vairāk nekā 1000 priekšlikumus no amerikāņu ieroču un militārās tehnikas ražotājiem, lai izvēlētos efektīvākos līdzekļus Ukrainas aizsardzības iespēju pastiprināšanai, telekanālam CNN paziņoja oficiāls Pentagona pārstāvis.

"Pašlaik ASV Aizsardzības ministrija izskata 1300 priekšlikumus no 800 uzņēmumiem par jauniem inovatīviem ieročiem un komerciālām iespējām, kurus tie var izstrādāt un izgatavot Ukrainai ar mērķi tos izmantot cīņā pret Krievijas agresiju," atzīmēja Pentagona ierēdnis.

Ir gaidāms, ka jau tuvākajās nedēļās tiks pieņemts lēmums par to, kuras no piedāvātajām idejām tiks realizētas. Tas ļaus sākt ražot ieroču sistēmas, kuras pastiprinās arī ASV armijas iespējas Ukrainai.

Izskatāmie priekšlikumi attiecas uz svarīgākajām jomām, tostarp pretgaisa aizsardzību, prettanku, pretkājnieku un krasta aizsardzības līdzekļiem, kā arī bezpilota lidaparātiem, pretbateriju sistēmām un aizsargātiem sakariem.

Pentagona pārstāvis precizēja, ka šis jomas bija noteiktas kā prioritāras Ukrainas Bruņoto spēku vajadzību apmierināšanai.

Pentagons arī sliecas uz to, ka Ukrainai varētu nosūtīt vēl četras reaktīvās zalvju uguns sistēmas "HIMARS".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu