S, 28.01.2023.

Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO: Latvija virzīs nepieciešamos dokumentus protokola ratificēšanai Saeimā

TVNET/LETA
Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO: Latvija virzīs nepieciešamos dokumentus protokola ratificēšanai Saeimā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Edgars Rinkēvičs
Edgars Rinkēvičs Foto: Paula Čurkste/LETA

Ievērojot Latvijā noteiktās procedūras, Ārlietu ministrija (ĀM) virzīs nepieciešamos dokumentus, lai Saeima pēc iespējas ātrāk varētu ratificēt Somijas un Zviedrijas protokolus par pievienošanos NATO, mikroblogošanas vietnē "Twitter" norādīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš norādīja, ka otrdien Briselē Ziemeļatlantijas padomes sēdes laikā Somija un Zviedrija parakstīja protokolus par pievienošanos NATO.

TVNET jau rakstīja, ka Somija un Zviedrija ilgstoši atturējās no iesaistīšanās aliansē, taču Krievijas iebrukums Ukrainā radikāli mainījis drošības situāciju Eiropā, tāpēc abās valstīs politiķu un sabiedrības vidū ļoti strauji pieaudzis atbalsts dalībai NATO.

Alianses dalībvalstis pozitīvi vērtē Somijas un Zviedrijas uzņemšanu, vienīgi Turcija bija paudusi pretestību, apsūdzot abas valstis par patvēruma sniegšanu kaujiniekiem no kurdu bruņotajiem grupējumiem, kas cīnās pret Turcijas valdību.

Ankara arī paudusi neapmierinātību, ka 2019.gadā, kad Turcija sāka bruņotu operāciju pret Sīrijas kurdiem, Stokholma un Helsinki noteica sankcijas attiecībā uz bruņojuma piegādēm šai valstij.

Somija un Zviedrija paziņojušas, ka nepiekrīt Turcijas pārmetumiem, un sāka dialogu ar Turciju, lai pārvarētu šķēršļus ceļā uz NATO.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu