C, 11.08.2022.

Mediji: Džonsons noraidījis aicinājumu demisionēt

TVNET
Mediji: Džonsons noraidījis aicinājumu demisionēt
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Boriss Džonsons
Boriss Džonsons

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdienas vakarā noraidījis vairāku valdības ministru aicinājumu atkāpties no amata, ziņo britu mediji.

Starp ministriem, kas bija ieradušies pie Džonsona Dauningstrītā un mudināja viņu demisionēt, bija arī jaunais finanšu ministrs Nadims Zahavi, iekšlietu ministre Priti Patela un satiksmes ministrs Grants Šapss.

Džonsons ministriem norādījis, ka paliks amatā, jo viņam jārisina "ļoti svarīgās problēmas, ar kādām pašlaik saskaras valsts", vēsta plašsaziņas līdzekļi.

Jau vēstīts, ka grupa valdības ministru trešdienas vakarā tikās ar Džonsonu, lai aicinātu viņu atkāpties no amata, vēsta britu mediji.

Pēc raidsabiedrības BBC rīcībā esošās informācijas, starp šiem valdības locekļiem bija arī jaunais finanšu ministrs Nadims Zahavi un satiksmes ministrs Grants Šapss.

Jau ziņots, ka otrdien amatus pameta finanšu ministrs Riši Sunaks un veselības ministrs Sadžids Džavids, bet trešdien par atkāpšanos paziņoja vēl vairāk nekā 30 ministri un citas valdības politiskās amatpersonas, tādējādi izrādot savu neapmierinātību ar Džonsona rīcību saistībā ar pēdējā laika dažādajiem skandāliem, arī par ballītēm Daunngstrītā, kas pārkāpa Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Otrdien Džonsons bija spiests atvainoties par to, ka esot aizmirsis par informāciju, ko agrāk saņēmis par bijušā toriju frakcijas galvenā uzrauga vietnieka Krisa Pinčera nepiedienīgo rīcību. Pinčers pagājušajā nedēļā bija spiests atkāpties, reaģējot uz apgalvojumiem, ka kādā privātā klubā esot apgrābstījis divus vīriešus un ka Džonsonam par to esot ziņots jau 2019.gadā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu