Tāpat viņš aicina pirms stāšanās darba attiecībās pārliecināties par darba devēja sniegtās informācijas patiesumu, kā arī īpašu uzmanību pievērst darba devējam - tā juridiskajam statusam, sasniedzamībai un kontaktinformācijai.
Viena no būtiskākajām lietām darba attiecībās ir darba līgums, kurā jāvienojas par darba apjomu, stundām, samaksu, kā arī darba apstākļiem. Savukārt attiecībā uz darbu ārvalstīs tiesībsargs aicina nekādā gadījumā nepakļauties spiedienam, nenodot savus personu apliecinošos dokumentus glabāšanā darba devējam. To izdarot, cilvēks riskē zaudēt savu brīvību.
Situācijā, ja persona tiek nodarbināta piespiedu apstākļos, piemēram, tiek atņemts personu apliecinošs dokuments, ierobežotas iespējas atstāt darba vietu, darba apstākļi ir antisanitāri, tiek nodarītas fiziskas vai morālas ciešanas, tiesībsargs aicina nekavējoties vērsties Valsts policijā. Tāpat ir jāvēršas pie viena no sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kas cilvēku tirdzniecības gadījumā ir biedrības "Patvērums "Drošā māja"" un "Centrs Marta".
Savukārt, ja situācija notikusi ārvalstīs, ir jāziņo vietējai policijai, jāmeklē konsulārā palīdzība jeb Latvijas vēstniecība konkrētajā valstī, piebilst tiesībsargs.