T, 29.03.2023.

Rīgā policija no pamatīgi iereibuša tēva nošķir piecus gadus vecu meitenīti

TVNET/LETA
Rīgā policija no pamatīgi iereibuša tēva nošķir piecus gadus vecu meitenīti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Rīgā šonedēļ policija no kādas ģimenes nolēmusi šķirt piecus gadus vecu meitenīti.

Pirmdien policijas darbinieki saņēma izsaukumu no kādas Teikas mājas iedzīvotājas, kura informēja, ka kaimiņš ar draugiem ilgstoši lieto alkoholiskos dzērienus nepilngadīga bērna klātbūtnē, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbiniekus sagaidīja izsaucēja, kura atkārtoti skaidroja situāciju. Pēc brīža likumsargi mājas pagalmā pamanīja vīrieti ar piecus gadus vecu meitu un vēl diviem iereibušiem draugiem.

Nepilngadīgā meitene likumsargu ierašanās brīdī bija manāmi satraukta un sāka raudāt. Savukārt tēvs ar draugiem bija lietojis alkoholiskos dzērienus, grīļojās un pārvietojās ar grūtībām.

Iedzērušajam tēvam veikta alkohola koncentrācijas izelpas pārbaude, kas uzrādīja apmēram trīs promiles.

Apsekojot dzīvokli, policijas darbinieki konstatēja, ka pārtika un apģērbs nepilngadīgai meitenei ir pieejams pietiekamā daudzumā, taču dzīvesvietā bija redzama nekārtība - mētājās cigarešu izsmēķi, izlietoti alkoholisko dzērienu iepakojumi un netīri trauki. Tāpat bērnam nebija iekārtota atsevišķa guļamvieta.

Noskaidrots, ka nepilngadīgā bērna māte pašlaik ārstējoties slimnīcā un vecmamma dzīvojot Liepājā, tādēļ abas nevarot ierasties notikuma vietā, lai uzņemtos atbildību par nepilngadīgo meiteni.

Ņemot vērā situācijas apstākļus, policijas darbinieki pieņēma lēmumu bērnu šķirt no ģimenes. Turklāt ģimenei jau iepriekš bija saskarsme ar bērnu tiesību aizsardzības iestādēm, un vairāki bērni no ģimenes jau ir šķirti.

Iereibušajam vīrietim ir seši bērni, no kuriem tikai viens dzīvo kopā ar viņu.

Notikuma vietā ieradās vēl viena ekipāža, kas veica skaidrojošas pārrunas ar vīrieša draugiem.

Tāpat izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kas pēc medicīniskās apskates nolēma meiteni nogādāt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā un pēc tam krīzes centrā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu