Pk, 9.06.2023.

"Liepājas autobusu parks" šonedēļ atcēlis atsevišķus reisus maršrutos Liepājā un Ķekavā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Liepājas autoosta.
Liepājas autoosta. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saistībā ar autobusu vadītāju trūkumu AS "Liepājas Autobusu parks" (LAP) šonedēļ atcēlis atsevišķus reisus maršrutos Liepājā un Ķekavā, savukārt Ogres un Aizkraukles reģionālajos maršrutos izpildījis 98% reisu, informēja LAP valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns.

Viņš norāda, ka šīs nedēļas pirmajās trīs dienās uzņēmums Ogres un Aizkraukles virzienā ir apkalpojis 877 reisus no 893 reisiem jeb izpildījis tos 98% apmērā, bet 12. un 13.jūlijā izpildīti visi plānotie reisi. Situācijā, kad vienlaicīgi jūnija beigās saslima daudz darbinieku, uzņēmums operatīvi katru dienu pārplāno savus resursus, lai pēc iespējas mazāk ietekmētu autobusu kustības sarakstus.

Autobusu vadītāju trūkums pagaidām ir iemesls atsevišķu reisu atcelšanai uzņēmuma apkalpotajos reisos Liepājā un trešdien Ķekavā.

Kā norāda Krongorns, LAP izprot situāciju un apzinās, ka pat viena korekcija kustības sarakstā sagādā neērtības pasažieriem, tāpēc uzņēmums ir palielinājis Zvanu centra kapacitāti, būtiski samazinot zvanu gaidīšanas laiku. Piemēram, divu dienu laikā atbildēti 90 zvani un vidējais gaidīšanas laiks no 23 sekundēm samazināts līdz 13 sekundēm. Tāpat veikti atzvani uz neatbildētajiem zvaniem.

Aktuālā informācija tiek publicēta arī LAP mājaslapā "lap.lv" un sociālajos tīklos.

Uzņēmums pēdējās nedēļas laikā ir noslēdzis sešus jaunus darba līgumus ar kvalificētiem autobusu vadītājiem un arī šobrīd turpina piesaistīt papildspēkus.

Pārvadātājs plāno darbinieku skaitu ar rezervi, lai novērstu pēkšņi radušās situācijas, kas saistītas ar darbinieku prombūtni un nespēju pildīt darba pienākumus. Līdz ar to uzņēmumā joprojām ir autobusu vadītāju vakances.

Krongorns norāda, ka, ņemot vērā konkurētspējīga atalgojuma piedāvājumu, veselības apdrošināšanu, kā arī citas priekšrocības, uzņēmums raugās pozitīvi uz profesionāļu atsaucību un vēlmi strādāt savā jomā.

Bezskaidras naudas norēķinu pakalpojuma LAP sadarbības partneris ir novērsis šķēršļus, kas liedza norēķinus ar "VISA" maksājumu kartēm autobusos, un šobrīd sistēma izpilda šīs transakcijas.

Pārkārtojot resursus, LAP ir apņēmies līdz šī gada 16.jūlijam nodrošināt reisu izpildi atbilstoši noslēgtajam līgumam Ogres un Aizkraukles lotē, kā arī mazināt darbaspēka iztrūkuma ietekmi uz reisu izpildi citos reģionālajos maršrutos.

Jau vēstīts, ka no 1.jūlija sākta pakalpojumu sniegšana atbilstoši jaunajiem līgumiem divās lotēs. SIA "Tukuma auto" nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem lotē "Jēkabpils, Preiļi, Līvāni", bet "Liepājas autobusu parks" - "Ogre, Aizkraukle" lotē, taču kompānija nespēja izpildīt visus paredzētos reisus saistībā ar šoferu trūkumu.

Nepilnības pasažieru pārvadāšanā Ogres un Aizkraukles reģionālajos autobusu maršrutos "Liepājas autobusu parkam" uzdots novērst šīs nedēļas laikā, un, ja šajā laikā tas netiks izdarīts, Autotransporta direkcija rosinās līguma laušanu.

Autotransporta direkcija (ATD) par neizpildītajiem reisiem "Liepājas autobusu parkam" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro.

Pēc "Liepājas autobusu parka" publiskotās informācijas, otrdien, 12.jūlijā, un trešdien Ogrē un Aizkrauklē tiek izpildīti visi reisi.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Kompānija "Liepājas autobusu parks" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 878 417 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums 2020.gadā strādāja ar 10,926 miljonu eiro apgrozījumu un 475 752 eiro peļņu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu