Sv, 26.03.2023.

TVNET no notikuma vietas ⟩ "Dvēseles cilvēks", kas pārvērtās tirānā: kāpēc NBS virsnieks, iespējams, nošāva savu sievu?

Evija Hauka
, TVNET | Klik žurnāliste
"Dvēseles cilvēks", kas pārvērtās tirānā: kāpēc NBS virsnieks, iespējams, nošāva savu sievu?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: tvnet oskars lūsis

Konflikti ģimenē sākušies jau dažus mēnešus pēc laulībām, vīrs centies kontrolēt sievu un draudējis. Sieviete, kuras dzīvība traģiski aprāvās otrdienas vakarā Liepājā, Ķempes ielā, iespējams, no vīra - NBS virsnieka raidītajiem šāvieniem, no laulātā baidījās, portālam TVNET stāsta ar Kristīni saistīti cilvēki.

Liepājā, Mirdzas Ķempes ielā, kur otrdienas vakarā, visticamāk, pēc vīra raidītajiem šāvieniem pakrita un vēlāk slimnīcā nomira sieviete, zāle ir nomīdīta. Metrus divdesmit tālāk - vietā, kur, glābdamās no vīra, divu bērnu māmiņa izlēca pa trešā stāva logu, koks ir nolauzts. Izskatās, ka sievietei izdevās aizbēgt līdz mājas galam, kur viņu pakritušu zemē atrada policisti. Tūlīt pēc tam Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona vīri uzlauza dzīvokļa, kurā notika konflikts, durvis un tajā atrada vīrieti ar miesas bojājumiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests konstatēja viņa nāvi. Neoficiāla informācija liecina, ka viņš nošāvies.

Policiju otrdienas vakarā 20.49 izsauca kaimiņi, jo vīrietis dauzīja dzīvokļa durvis un pēc tam no dzīvokļa bija dzirdami "necilvēcīgi kliedzieni". Pēc dažām minūtēm apkārtējo māju iedzīvotāji izdzirdēja vairākus šāvienus. Daži saka - divus, citi - piecus. Kāda kundze stāsta, ka troksnis viņu atrāvis no dokumentālās filmas skatīšanās. Kad viņa izliekusies pa logu, ieraudzījusi jaunu sievieti melnos šortos un sarkanā krekliņā guļam zemē. Tūlīt pat ieradušies neatliekamās palīdzības mediķi un policisti.

Pretējās mājas kaimiņš atceras sievieti. "Slaida, izskatīga," viņš saka. Kristīne - tā sauc bojā gājušo divu bērnu māmiņu - Liepājā dzīvoja neilgi, apmēram pusgadu. Ar Juri, augsta ranga NBS virsnieku, sieviete apprecējās pirms gada Jāņos.

Viņai pietuvināti cilvēki saka, ka "kāzas bija dīvainas", tāpat kā turpmākās pāra attiecības, lai gan sākumā Kristīne izredzēto raksturoja kā "dvēseles cilvēku".

Viņi neizslēdz, ka jau tobrīd Kristīne baidījās no vīra. Juris bija vairāk nekā 10 gadu vecāks par sievu. Abiem ir bērni no iepriekšējām attiecībām. Konflikti sākās mēnešus divus pēc kāzām, saka Kristīnei pietuvināti cilvēki. Pēc viņu teiktā, Juris Kristīni centies kontrolēt, licis mainīt darba vietas, līdz izdomājis, ka sievai jāpārceļas uz Liepāju.

NBS komandiera preses virsniece Sandra Brāle apstiprināja, ka notikumā iesaistīts karavīrs, bet sīkāku informāciju par viņa profesionālo darbību sniegt atteicās. Notikums norisinājies no dienesta brīvajā laikā. Notikumā dienesta ierocis nav pielietots.

Valsts policijā šobrīd par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas - noziegumi pret personas veselību. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, un izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju policija nesniedz.

KUR MEKLĒT PALĪDZĪBU?

Pašvaldības sociālajā dienestā vai krīzes centrā:

Centrs "Marta"

Matīsa iela 49-3, Rīga

Tālr. 67378539

E-pasts: centrs@marta.lv

Centra "Marta" Liepājas filiāle

Kūrmājas prospekts 11, Liepāja

Tālr. 29195442

E-pasts: centrs@martaliepaja.lv

Ģimenes krīzes centrs "Mīlgrāvis"

Ezera iela 21, Rīga

Tālr. 67012515, 67398383

E-pasts: gimenes@krize.lv

Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"

Kungu iela 34, Rīga

Tālr. 24551700, 27722292

E-pasts: skalbes@skalbes.lv

Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006

Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem "Paspārne"

Talsu iela 39, Ventspils

Tālr. 63661515, 22012434

E-pasts: pasparne_kc@inbox.lv

Nodibinājums "Centrs Valdardze"

Raiņa iela 9f, Valmiera

Tālr. 64220686

E-pasts: valdardze@inbox.lv

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu