T, 29.03.2023.

Rīgas Domā notiks atvadīšanās no bijušā ārlietu ministra Andrejeva

TVNET/LETA
Rīgas Domā notiks atvadīšanās no bijušā ārlietu ministra Andrejeva
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušā bijušā ārlietu ministra Georga Andrejeva notiks 27.jūlijā plkst.13.30 Rīgas Domā, informēja Ārlietu ministrija (ĀM).

Jau vēstīts, ka 1932.gada 30.oktobrī Tukumā dzimušais profesors Andrejevs 16.jūlijā mira deviņdesmitajā mūža gadā.

Latvijas Anesteziologu un reanimatologu biedrība norāda, ka Andrejevs ir uzskatāms par Latvijas Anestezioloģijas un reanimatoloģijas kā profesionālas organizācijas un biedrības, profesionālās izglītības un zinātnes pamatlicēju. Viņš ir noorganizējis ārstu anesteziologu-reanimatologu kursus Rīgas Medicīnas institūtā, māsu anestēzistu apmācību. Kopš 1966.gada bijis Latvijas un reanimatologu asociācijas pirmais priekšsēdētājs. Kopš 1973.gada 8.februāra Andrejevs bijis jaundibinātās Rīgas Medicīnas institūta Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras pirmais vadītājs.

Iepriekšējā gadsimta deviņdesmitajos gados viņš ir iesaistījies politikā. 1990.gadā tika ievēlēts Augstākajā padomē, balsojis par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Andrejevs bijis ārlietu ministrs Ivara Godmaņa pirmajā valdībā.

1993.gadā diplomāts ievēlēts 5.Saeimā. No 1995. līdz 1998.gadam bijis Latvijas vēstnieks Kanādā, no 1998. līdz 2004.gadam - Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē.

2004.gadā politiķis tika ievēlēts Eiropas Parlamentā un atzīts par Eiropas Gada cilvēku Latvijā. Viņš ir bijis konsultants Ārlietu ministrijā, Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Anesteziologu un reanimatologu biedrības Goda biedrs.

Pēc organizācijā paustā, Andrejevs atstājis milzīgu ieguldījumu Latvijas medicīnā, valstiskumā, diplomātijā un politikā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu