Vai Timrots spēs nosēdināt aviolaineri?

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Jaunākajā raidījuma Ātruma cilts sērijā Pauls Timrots pirmo reizi mūžā meties galvu reibinošā ātruma piedzīvojumā gaisā – viņš izmēģina Airbus A220 simulatoru un izaicina profesionālu pilotu ātruma sacīkstēs virtuālā trasē.

Lidmašīnu pacelt gaisā ir nežēlīgi dārgi, un dzīvē visas situācijas nav iespējams izspēlēt. Savukārt simulatorā topošie piloti var apgūt visas vajadzīgās iemaņas, lai lidojums būtu drošs. AirBaltic Training izpilddirektors Kristaps Lapsa zina stāstīt, ka Airbus A220 lidmašīnas simulators spēj pilnībā aizstāt reālo dzīvi un simulēt visu – no dabas parādībām un lidostām līdz visām iespējamajām atteiču situācijām, kas var rasties lidojuma laikā.

Airbus A220 simulatora kataloga cena ir vairāk nekā 16 miljonu eiro, bet tas atmaksājas ar 100% atdevi, jo strādā 24/7.

AirBaltic pilotam Artūram Minkevičam lidošana ir aicinājums no bērnudārza laikiem. Viņš nāk palīgā Paulam Timrotam, kurš pirmo reizi dzīvē mēģinās simulatorā pacelt un nosēdināt 60 tonnu smagu un 35,1 metru platu lidmašīnu. Lidmašīnas pacelšanās ātrums ir 134 mezgli, un, izrādās, liela nozīme ir darbam ar pedāļiem. Tāpēc Paulam nav laika priecāties par Rīgas skatiem no augšas, un viņš atzīst, ka lidmašīnas simulators viņam ir par traku, jo trūkst disciplīnas un stresa momentos sāk jukt pedāļi.

Lai revanšētos, Paulam padomā nervoza intriga ­– viņš piedāvā Artūram pirmo reizi mūžā izmēģināt autosporta simulatoru ar cerību, ka tajā spēs turēt līdzi pilotam. Artūrs atzīst, ka nav pieradis pie tādiem ātrumiem un līkumiem pie automašīnas stūres, bet ir gatavs pieņemt izaicinājumu.

Vai pilota prasmes un iemaņas noderētu braukšanā pa ielu, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā!

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu