LTV: Rīgā līdz gada izskaņai varētu mainīt nosaukumu ielai, kas nosaukta padomju virsnieka Brantkalna vārdā

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Detlava Brantkalna iela Rīgā
Detlava Brantkalna iela Rīgā Foto: Ekrānuzņēmums no Google maps

Līdz šī gada beigām, iespējams, no ielas nosaukuma Rīgā varētu pazust padomju virsnieka Detlava Brantkalna vārds, atsaucoties uz Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumu "Dienas ziņas", ceturtdien vēsta portāls LSM.lv.

Kā norāda medijs - tāda vienošanās ir Rīgas domes koalīcijā.

Brantkalnam veltīts arī piemineklis Ķīšezera krastā, kuru lemts nojaukt, medijam norādīja domē.

Kā atgādina LTV - iepriekš vairākkārt izskanējuši aicinājumi mainīt Maskavas ielas nosaukumu, bet tā ir otrā garākā ielā Rīgā un izmaksas nosaukuma maiņai būtu nesamērīgi dārgas, vērtēja Rīgas domē. Piemēram, mainot nosaukumu ielai pie Krievijas vēstniecības uz Ukrainas neatkarības ielu, izmaksas bijušas ap 1000 eiro. Un uz Ukrainas neatkarības ielas atrodas vien dažas ēkas.

Rīgas domes deputāts Edgars Ikstens (“Jaunā Vienotība”), vaicāts, kad Brantkalna vārds no ielas nosaukuma Rīgā varētu pazust, sacīja: “Es domāju, ka tas varētu būt līdz šī gada beigām. Koalīcijā ir vienošanās, ka šāda iela Rīgā nedrīkstētu būt.”

Tieši Rīgā ir visvairāk maināmo nosaukumu, bet tai seko Daugavpils. Biedrības “Publiskās atmiņas centra” vadītājs Kārlis Kangeris pastāstīja, ka populārākās ielas, kuru nosaukumi būtu jāmaina, ir Pionieru un Andreja Upīša iela.

Kopā Latvijā ir vairāk nekā 90 ielas, kuru nosaukumus noteikti vajadzētu mainīt, un vēl par 50 ielām varētu diskutēt, informēja Kangeris.

Rīgas domē maināmo nosaukumu saraksts saņemts, bet visas 19 ielas nosaukumu noteikti nemainīs, ziņo medijs. 

Zemāk vari skatīties LTV sarūpēto sižetu par ielu nosaukumu maiņu:

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais