P, 20.03.2023.

Rīgā divu nedēļu laikā policija konstatē 41 dronu lidojumu pārkāpumu

TVNET/LETA
Rīgā divu nedēļu laikā policija konstatē 41 dronu lidojumu pārkāpumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Rīgā Pašvaldības policija (RPP) divu nedēļu laikā konstatējusi 41 dronu lidojumu pārkāpumu, informēja RPP.

Rīgas Pašvaldības policija bezpilota gaisa kuģu lidojumus kontrolē ar speciālas iekārtas palīdzību, kas nosaka drona atrašanās vietu, augstumu un pārvietošanās ātrumu.

Šīs iekārtas mērķis ir pārvaldīt gaisa telpu, lai, veicot lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem, tālvadības pilota vai tehniskās kļūmes dēļ neciestu trešās personas.

Piemēram, kontroli zaudējis vai krītošs bezpilota gaisa kuģis var savainot cilvēkus vai sabojāt citai personai piederošu īpašumu, savukārt, ja drons tiek pacelts pārāk lielā augstumā, tas var radīt draudus aviosatiksmei.

Tādēļ RPP sadarbībā ar Civilās aviācijas aģentūru uzsākusi bezpilota lidaparātu kontroli Rīgas gaisa telpā.

Maksimālais atļautais lidojumu augstums bezpilota lidaparātiem atbilstoši atvērtai kategorijai ir 120 metri, ko mēra no zemes vai ūdens virsmas nevis pacelšanās vietas. Taču pirms lidojuma nepieciešams pārliecināties, vai konkrētajā vietā nav noteikts cits maksimālā lidojuma augstuma ierobežojums, jo atsevišķās teritorijās maksimālais atļautais lidojuma augstums samazinās līdz 50 metriem.

Lai tālvadības pilotiem atvieglotu informācijas iegūšanu par noteiktās teritorijas ierobežojumiem, AS "Latvijas gaisa satiksme" tīmekļvietnē " ir publicējusi interaktīvu karti, kas pielāgota dronu lietotājiem.

Biežāk izplatītie policijas konstatētie pārkāpumi ir lidošana augstumā virs 120 metriem, bezpilota lidaparāta nemarķēšana, drona vadīšana ārpus pilota redzamības zonas, kā arī lidošana bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu