Kuleba: Nav signālu par Krievijas gatavību sarunām

TVNET/LETA/UKRINFORM
Kuleba: Nav signālu par Krievijas gatavību sarunām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AFP/SCANPIX

No Krievijas puses nav nekādu signālu par gatavību sarunām, un patiesībā Krievija grib karot, bet Ukrainai nākas skaidrot dažiem partneriem, kāpēc viņu cerības par Krievijas konstruktīvo pozīciju neatbilst patiesībai, Ukrainas nacionālā telemaratona ēterā sacīja ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

Atbildot uz jautājumu par zīmēm, kas liecinātu par Krievijas gatavību sarunām, ministrs teica, ka Ukraina tās saņem katru dienu - Ukrainas teritorijas raķešu apšaužu formā, Krievijas vadības paziņojumu formā, ka ir jāgāž prezidents Volodimirs Zelenskis, ka ir jāveic Ukrainas pilnīga denacifikācija.

"Patiesībā nav nekādu signālu, Krievija patiesībā grib karot, bet tiešām - aiz vēlēšanās atvieglot situāciju ziemas sezonas durvju priekšā dažiem partneriem atkal sākas nieze par sarunu tēmu ar Krievijas Federāciju," sacīja Kuleba.

Ukrainas vadība mierīgi un skaidri klāsta partneriem, kāpēc cerības par Krievijas konstruktīvo pozīciju neatbilst patiesībai, norādīja ministrs.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs 26.jūlijā paziņoja, ka Maskava nekad neesot atteikusies no sarunām ar Ukrainu, bet atbildes no Kijivas neesot.

Ukrainas Ārlietu ministrija šo paziņojumu par Maskavas gatavību sarunām raksturoja kā paņēmienu, lai apturētu Ukrainas pretuzbrukumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu