O, 28.03.2023.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijā liegts ieceļot 62 ārvalstniekiem

TVNET/LETA
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijā liegts ieceļot 62 ārvalstniekiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Kopš Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā, austrumu robežas šķērsošanas vietās veicot pastiprinātu Latvijā ieceļojošo ārvalstnieku kontroli, saistībā ar Valsts drošības dienesta (VDD) konstatētiem riskiem Latvijas nacionālajai drošībai robežšķērsošanas vietās liegta kopumā 62 ārvalstniekiem, vēsta dienests.

Krievija trešdien izteikusi protestu Latvijai saistībā ar Latvijas robežsargu darbībām attiecībā pret Krievijas pilsoņiem, kas iebrauc Latvijā, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Ivans Ņečajevs. Pēc viņa vārdiem, iebraucējiem tiekot pieprasīts parakstīt iepriekš sagatavotu dokumentu par nepiekrišanu Krievijas Federācijas politikai.

Detalizētus komentārus par darba specifiku VDD sniegt nevarēja, taču dienests arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību ārvalstniekiem, kuri ieceļo Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas.

VDD jau iepriekš norādīja, ka ārvalstnieki, kuri ieceļo Latvijā no agresorvalsts Krievijas vai tās tuvākās sabiedrotās Baltkrievijas, robežkontroles punktos tiek pastiprināti pārbaudīti. Pārbaužu mērķis ir identificēt personas, kuras atbalsta Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu un var radīt draudus Latvijas nacionālajai drošībai.

Pārbaužu gaitā īpaša uzmanība tiek pievērsta ārvalstniekiem, kuri, piemēram, savulaik dienējuši Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūrās, publiski demonstrē Krievijas agresiju slavinošus simbolus vai pauž negatīvu attieksmi pret Latvijas valsti.

Jau ziņots, ka Krievija 24.februārī sāka plašu iebrukumu Ukrainā. Rietumvalstis Krievijai par šādu rīcību noteikušas plašas sankcijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu